השר בן אליעזר החליט למנות את עו'ד אמנון מרחב לממונה על הגנת הצרכן והסחר ההוגן

ינואר 2010

2010-0045-62

 

הרשות לסחר הוגן יוצאת לדרך

השר בן אליעזר החליט למנות את עו"ד אמנון מרחב לממונה על הגנת הצרכן והסחר ההוגן

 

ועדת האיתור: אמנון מרחב הוא בעל ניסיון ציבורי עשיר ובעל ניסיון ניהולי; עו"ד ותיק, בעל ניסיון בתחום הליטיגציה והופעה בבתי משפט בנושאים מסחריים וכלכליים; הציג בפני הועדה משנה סדורה בנושא הקמת הרשות וניהולה לצורך עמידה ביעדים של הרשות

 

בן אליעזר: הקמת הרשות לסחר הוגן מהווה בשורה של ממש לציבור הצרכנים בישראל; אמנון מרחב יצליח להקים את הרשות החדשה בהצלחה מרובה - מביא עימו ניסיון מקצועי עשיר הרלוונטי מאוד לתחום.

 

נוקד: הקמת הרשות עומדת בקנה אחד עם מדינות נוספות בעולם ששמו את נושא הצרכנות על סדר היום הציבורי.

 

ועדת האיתור למשרת הממונה על הגנת הצרכן והסחר ההוגן, סיימה את עבודתה והמליצה לשר התעשייה, המסחר והתעסוקה, בנימין (פואד) בן אליעזר על שני מועמדים סופיים לבחירה, מתוכם בחר השר לתפקיד את עו"ד אמנון מרחב.

 

בראש ועדת האיתור עמד שרון קדמי, מנכ"ל משרד התמ"ת וחברים בה יעקב ברגר, המשנה לנציב שירות המדינה; סיגלית סייג, סגנית בכירה לחשב הכללי במשרד האוצר; דורית ענבר, המנהלת הכללית של הקרן המתחדשת לקולנוע וטלוויזיה וד"ר אורי ארבל-גנץ מהפקולטה למדעי המדינה באוניברסיטת בר-אילן.

 

עו"ד אמנון מרחב, בן 44, תושב מודיעין, נשוי פלוס 3 ילדים. בוגר תואר ראשון (LLB) במשפטים מהמכללה למינהל ותואר ראשון (BA) בהצטיינות במדעי המדינה באוניברסיטת תל אביב. כיהן בעבר כיו"ר דירקטוריון החברה הכלכלית לפיתוח מודיעין בע"מ, וכסגן ראש עיריית מודיעין ומחזיק תיק החינוך העירוני. כמו כן היה בעלים, שותף ומנהל של משרד עורכי דין מרחב-דוד. בעל ניסיון מקצועי רב, הן בתחום הציבורי והן בפרטי, בעל ידע רב שרכש במהלך עבודתו בתחום המנהלי-ציבורי, חקירות מסחריות וטיפול בערר מינהלי. שימש כתובע עירוני מטעם היועץ המשפטי לממשלה לאכיפת חוקים שונים הנוגעים לבריאות הציבור, רישוי עסקים, חוקי עזר ועוד.

 

 

בדברי הסיכום של חברי הועדה להמלצה על מרחב כאחד משני המועמדים הסופיים, נרשם כי מרחב הוא "בעל ניסיון ציבורי עשיר במישור המוניציפאלי, היכרות טובה עם המגזר הציבורי מתוקף תפקידיו הציבוריים הרבים, בכלל זה ברשויות אכיפת החוק. עו"ד ותיק, בעל ניסיון בתחום הליטיגציה והופעה בבתי משפט בנושאים מסחריים וכלכליים. ניסיון באכיפה בפן הפלילי והמנהלי, בעל ניסיון ניהולי מתוקף תפקידו הציבורי, וכן מהיותו בעלים ושותף במשרד עורכי דין. הציג בפני הועדה משנה סדורה בנושא הקמת הרשות וניהולה לצורך עמידה ביעדים של הרשות, כמו כן התנסה בהקמת מסגרות שונות".

 

שר התעשייה, המסחר והתעסוקה, בנימין (פואד) בן אליעזר אמר כי הקמת הרשות לסחר הוגן מהווה בשורה של ממש לציבור הצרכנים והסוחרים בישראל. "בכוונתי להפוך אותה לחזקה, ולאפשר לה להיות רשות עם סמכויות אכיפה ובעלת 'שיניים', ועל כן זהו אחד מהנושאים המרכזיים ששמתי על סדר יומו של המשרד. אני בטוח כי אמנון מרחב יצליח להקים את הרשות החדשה בהצלחה מרובה, מאחר שהוא מביא עימו ניסיון מקצועי עשיר הרלוונטי מאוד לתחום".

 

סגנית שר התמ"ת והאחראית על הצרכנות אורית נוקד אומרת כי "הרשות לסחר הוגן תחולל מהפכה של ממש בכמה תחומים מרכזיים בנושא הצרכנות; תגביר ותייעל את הפיקוח והאכיפה של החוקים הצרכנים על יד ריכוז כל עבודת המטה והשטח בתחום. תהווה כתובת מרכזית לעסקים, לסוחרים ולצרכנים שמתמודדים עם שאלות צרכניות ותפעל לזהות "מכות מדינה" בהן יש להלחם ותהווה גוף חזק ודומיננטי כמו המודל של הרשות לניירות ערך. עוד אומרת נוקד כי " לראשונה תוכל הרשות להטיל קנסות כספיים משמעותיים של עשרות ומאות אלפי שקלים על כל הפרה או עבירה על חוק הגנת הצרכן. הקמת הרשות עומדת בקנה אחד עם מדינות נוספות בעולם ששמו את נושא הצרכנות על סדר היום הציבורי".

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית