ח'כ שלי יחימוביץ: מויסקונסין באהבה
מויסקונסין באהבה

27.12.2009

שלום לכם חברות וחברים,

 

לשפוך כסף על ראשם של מתעשרים פרטיים. "...עובדה אחת צריכה להיות ברורה: תוכנית ויסקונסין ('אורות לתעסוקה') אינה מייצרת ולו מקום עבודה אחד. היא נוטלת את מקומות העבודה המעטים הפנויים במשק, ומבצעת בהם 'השמה'. בלי ההשמה, מובטל אחר היה מקבל את אותו מקום עבודה בכוחות עצמו, ואפילו, שוו בנפשכם, בלי שנצטרך לשלם לאיש עסקים פרטי 34 אלף שקל להשמה... לא חברות השמה פרטיות במיליארדים דרושות לנו, אלא מקומות עבודה חדשים אמיתיים שיספקו פרנסה בכבוד לעובדים... אלא שאצלנו כנראה אי אפשר להתאפק ומישהו פשוט חייב להשליך באיזה שהוא שלב, כסף, המון כסף, על ראשם של מתעשרים פרטיים." זה קטע ממאמר שלי שפורסם בדמרקר.

 

השבוע הזה עמד בסימן המאבק נגד פריסה ארצית של ויסקונסין (שכרגע מתפקדת כפיילוט רק בארבע ערים).

 

זה מאבק של מעטים נגד רבים: של המובטלים שמתעללים בהם נגד קומץ אנשי עסקים שגורפים רווחים על חשבונם; של קומץ חברי כנסת מכל סיעות הבית נגד האוצר, התמ"ת והמשמעת הקואליציונית על כל עוצמתם; של ארגוני זכויות אדם ואזרח מול מערכת מופקרת ומשומנת של יחצ"נים ולוביסטים בשכר שמשרתים את התמ"ת ואת החברות הפרטיות.

 

חשוב לי שתלמדו מה קורה שם ותצטרפו למאבק. שתשגרו מיילים לח"כים של ועדת העבודה והרווחה שאמורה להכריע בעניין ולשר התמ"ת. הנה ריענון לאיך כותבים מייל אפקטיבי. שתחפשו ידיעות ומאמרים בנושא ותגיבו בטוקבקים.

הנה קצת לינקים רלוונטיים: 

נאום שלי במליאה, ראיון ברשת ב' בתוכנית "סדר יום", ב"לונדון וקירשנבאום" בעימות עם יורם גבאי (וגם, איך לא, עם ירון לונדון), אצל רינו צרור בגל"צ, ובעיקר חוברת מצויינת שהוציאו הארגונים. יש עוד הרבה חומר בעניין, פתחנו באתר אייקון חדש לנושא, ובו תמצאו ריכוז של כל הדברים.

 

כבר ראיתי אותם מתקפלים. המאבק בעיצומו. כרגע רוב הח"כים בועדה נגד, אבל לצערי כבר שמעתי חברי כנסת נואמים נאומים חוצבי להבות ואז מתקפלים ברגע ההצבעה. צריך לוודא שזה לא יקרה.

 

סופשבוע נעים שיהיה לכם,

שלכם,

שלי

 

שלי בפייסבוק | לא עובדת בשביל אף טייקון - תרומה לשלי | אם אינך רואה מייל זה לחץ/י כאן

הסר כתובתך מרשימת התפוצה


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית