לנשיא המדינה ולשר הרווחה הוגש דו"ח ניתוח הפערים החברתיים-כלכליים בישראל שהוכן ע"י מכון טאוב

‏22/12/2009

 

אתמול הוגש לנשיא המדינה ולשר הרווחה והשירותים החברתיים דו"ח ניתוח הפערים חברתיים כלכליים בישראל שהוכן ע"י מכון טאוב

 

הדו"ח שעוסק בסוגיית הפערים החברתיים - כלכליים בישראל, הוכן ע"י מכון טאוב והוא נמסר לנשיא המדינה ולשר הרווחה והשירותים החברתיים,לצורך בחינה ויישום ההמלצות המופיעות בו.

 

בעקבות המשבר הכלכלי העולמי, אי השוויון הכלכלי בישראל הלך וגבר ולאור כך אחת ההמלצות המרכזיות אשר מופיעות בדו"ח היא הקמת רשות ממלכתית בהתמודדות ובטיפול בעוני.

 

נשיא המדינה, שמעון פרס הודה למחברי הדו"ח ואמר כי "הגיע הזמן ליישם במדינת ישראל תוכנית רצינית ומקיפה לצמצום הפערים החברתיים הבלתי נסבלים הקיימים במדינה. אסור להשלים עם מצב בו משפחות רבות ובראשם ילדים קטנים נדחקים לחיי עוני ודלות ללא עתיד לצאת ממעגל המצוקה. בכוונתי כנשיא להעניק את כל הסיוע הדרוש לשר הרווחה הרצוג כדי להוביל תוכנית מקיפה כזאת וליישמה הלכה למעשה בשטח."

 

השר הרצוג אמר כי העוני הוא אכן בעיה אמיתית וכי העלה הנושא בפני ראש הממשלה . לדבריו יש לנתח את הסוגיה לעומק ולבחון וכיצד מתמודדים איתה. הדבר מחייב חשיבה אסטרטגית שבבסיסה שינוי חלוקת ההון במדינה.

 

במהלך ההתייחסות לדו"ח ציינו נשיא המדינה שמעון פרס, ושר הרווחה והשירותים החברתיים, יצחק הרצוג, את חשיבות החלטת הממשלה שאושרה אתמול לפיה יוקצו 65 מלש"ח לטובת טיפולי שיניים לילדים.

 

הנשיא ציין כי מדובר בפריצת דרך חשובה וכי הסיוע לילדים נזקקים הוא הכרחי וחשוב.

השר יצחק הרצוג הדגיש כי מדובר בהחלטה ברוכה ומצדקת , בוודאי כאשר מדובר בטיפול בילדים עניים. עוד אמר השר הרצוג: " חיוכו של ילד יכול לשקף ולהעיד גם על מעמדו ולהשפיע על בטחונו העצמי"


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית