סגנית שר התמ'ת, ח'כ אורית נוקד יזמה תיקון לחוק הגנת הצרכן שיועלה היום לדיון בועדת הכלכלה

15 דצמבר 2009

2009-0045-3689

 

ועדת הכלכלה תדון מחר בתיקון לחוק הגנת הצרכן, לצרכנים יינתן פרק זמן של יותר משבועיים לבטל עסקת שרות שנעשתה עקב הטעיה או ניצול ומצוקה

 

סגנית שר התמ"ת, ח"כ אורית נוקד:"עם כניסתי לתפקיד הנחיתי את הגורמים המשפטיים במשרד לזרז את התיקונים לחוק. התיקון הנ"ל והתיקון שהתקבל בוועדה המאפשר לצרכנים לבטל עסקת שירות כמו אינטרנט וכבלים תוך 14 יום יחזקו משמעותית את כוחו של הצרכן. אפעל ביחד עם יו"ר הוועדה על מנת להביא את סידרת התיקונים במהרה למליאה כדי שייכנסו לתוקפם"

 

היום, 16.12, תתכנס ועדת הכלכלה של הכנסת לדון בתיקון 32 לחוק הגנת הצרכן, לקראת קריאה שנייה ושלישית במליאת הכנסת.

 

על פי נוסח החוק הקיים כיום, משך הזמן שבו ניתן לבטל עסקת שירות שנעשתה כתוצאה מהטעייה או מצוקה הינה שבועיים בלבד, מיום עשיית העסקה.

 

משום שהטעייה או ניצול מצוקה מתגלים בדרך כלל בשלב מאוחר יותר ובאופן שאינו תלוי במועד עשיית העסקה , יש צורך בתיקון הסעיף, אשר קובע כי לצרכנים יינתן פרק זמן סביר (שייקבע על ידי שופט) לבטל עסקת שירות.

 

בעניין זה אומרת סגנית השר אורית נוקד כי "לצערי, שיטות השיווק הפכו במקרים לא מעטים לאגרסיביות ומטעות. מאות אלפי צרכנים בהם קשישים, ילדים ואוכלוסיות חלשות מנוצלים, לפעמים בתדירות מבהילה, לעשיית רווחים קלים תוך עושק נוראי"

 

עוד אומרת נוקד כי "עם כניסתי לתפקיד הנחיתי את הגורמים המשפטיים במשרד לזרז את התיקונים לחוק. התיקון הנ"ל והתיקון שהתקבל בוועדה המאפשר לצרכנים לבטל עסקת שירות כמו אינטרנט וכבלים תוך 14 יום יחזקו משמעותית את כוחו של הצרכן.

 

 אפעל ביחד עם יו"ר הוועדה, ח"כ אופיר אקוניס על מנת להביא את סידרת התיקונים במהרה למליאה כדי שייכנסו לתוקפם".

 

יצוין, כי לפני כחודשיים העביר משרד התמ"ת בוועדת הכלכלה את תיקון 22 לחוק הגנת הצרכן המאפשר לצרכנים לבטל עסקאות מכר מרחוק (אינטרנט, כבלים ועוד) תוך 14 יום מקשירת העסקה או מקבלת מסמך בכתב על פרטי העסקה, אף אם הוחל במתן השירות. בכך יהיה לצרכנים פרק זמן של שבועיים ימים בו יוכלו לבחון את השירות המוצע להם ותינתן להם זכות ביטול במידה ולא ירצו להמשיך בהתקשרות עם החברה.


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית