השר שמחון בכנס המזון והחקלאות של האו'ם: אין רעב בעזה

19.11.2009

 

השר שמחון בכנס המזון והחקלאות של האו"ם ברומא:

אין רעב ברצועת עזה

 

נחתם מזכר הבנות בין ישראל לאיטליה לשיתוף פעולה בתחום החקלאות והמחקר החקלאי  

 

שר החקלאות, שלום שמחון, המייצג את ישראל בכנס של ארגון המזון והחקלאות של האו"ם המתקיים ברומא, השיב בנאומו למבקרי ישראל ולהאשמות כי ישראל מונעת מזון מאוכלוסיית עזה. האשמות אלו הופיעו בדברי נשיא מצריים חוסני מובארק, בדברי נציג סוריה וכן בדבריה של אשת נשיא איראן.  

 

שמחון הציג את פעילותו ופעילות ממשלת ישראל מול הפלשתינים ואמר: בכל תקופות כהונתי במהלך העשור האחרון אני מקיים מערכת יחסים שוטפת ויומיומית עם חברינו ברשות הפלסטינית ביהודה ושומרון וברצועת עזה. זה קורה בימים של שקט וגם בימים של מלחמה. אני דואג אישית מידי יום להעברת תוצרת חקלאית ומזון מכל הסוגים לתוך רצועת עזה ועוסק כל העת בהעמדת סיוע בתחומי הגנת הצומח ווטרינריה. חקלאים רבים ברצועת עזה מכירים את מספר הטלפון הנייד שלי ומתקשרים לקבלת סיוע ועזרה. אני עושה זאת מתוך אמונה כי העתיד הוא עתיד של שלום ומתוך גיבוי מלא שאני מקבל משר הביטחון ומראש הממשלה. מידי יום מועברים ראשי בקר, ירקות, פירות,חלב ומוצרים אחרים ואנו משתדלים להיענות לכל הדרישות. אני יכול לומר באחריות: אין רעב ברצועת עזה וגם ארגון WFP מאשר זאת.

 

שמחון אמר כי ישראל מציעה לאו"ם להקים מרכז בין לאומי משותף להדרכה חקלאית, בניית יכולות ופיתוח הכפר עבור אפריקה והמזרח התיכון. ישראל תקציב לצורך הנושא את מומחיותה בתחום, יכולותיה ומתקניה ותשמח לשתף פעולה עם כל גוף בין לאומי המעוניין ליטול חלק ביוזמה חדשה זו.

 

במסגרת המפגשים שנערכו במהלך הועידה חתמו שמחון ושר החקלאות האיטלקי על מזכר הבנות לשיתוף פעולה בחתום החקלאות והמחקר החקלאי. 

 

מוסרת טלי כרמי, יועצת תקשורת לשר


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית