משרד התמ'ת: יותר מ-40 חברות ישראליות צפויות להשתתף השנה בביתן הישראלי בתערוכת מדיקה למכשור רפואי בגרמניה

16 נובמבר 2009

2009-0045-3297

 

המינהל לסחר חוץ במשרד התמ"ת בשת"פ מכון היצוא פועל לקידום תעשיית מדעי החיים במסגרת תערוכת מדיקה - התערוכה הבינלאומית השנתית הגדולה למכשור רפואי המתקיימת בדיסלדורף, גרמניה

 

היצוא הישראלי בתחום הציוד הרפואי בשנת 2008 מוערך בארבעה מיליארד דולר

 

מערך הנספחים של אירופה תיאם עד כה למעלה מ-400 פגישות אישיות עבור החברות הישראליות

 

בועז הירש מנהל המינהל לסחר חוץ במשרד התמ"ת:

"אחד היתרונות התחרותיים של ישראל הינו בתעשיית מדעי החיים, בה התעשייה הישראלית ידועה כיצירתית וחדשנית. ישראל הינה הספק השני בעולם לפתרונות מכשור רפואי, ומדורגת כאחת המדינות המובילות בתחום המחשוב הרפואי, כמו גם בחדשנות שבמחקר ופיתוח של תחום הביוטכנולוגיה"

 

יונתן הדר מנהל מחלקת אירופה במינהל סחר חוץ בתמ"ת:

 "השנה הושק לראשונה אתר אינטרנט ייחודי לצורך תערוכת מדיקה בו מוצגות החברות הישראליות השונות המשתתפות לפי תחום התמחותם"

 

יותר מ-40 חברות ישראליות צפויות להשתתף השנה בביתן הישראלי בתערוכה הבינלאומית הגדולה למכשור רפואי המתקיימת השבוע (18-21 בנובמבר), בדיסלדורף שבגרמניה - כך מסר יונתן הדר מנהל מחלקת אירופה במינהל סחר חוץ בתמ"ת.

 

יצויין כי המינהל לסחר חוץ, המפעיל את מערך הנספחים הכלכליים של מדינת ישראל, בשיתוף עם מכון היצוא, פועלים ליצירת מפגשים עסקיים בין חברות ישראליות ומנהלים בכירים של חברות אירופאיות מובילות. העבודה המקדימה מתרכזת במספר מדינות אירופיות מרכזיות בתחום זה כגון: גרמניה, אנגליה, איטליה, וספרד. הפגישות העסקיות יתקיימו במהלך תערוכת מדיקה בביתנים מיוחדים שהוקמו לצורך זה. בין החברות המשתתפות ניתן למנות את איתמר מדיקל, בית-אל, ואינסייטק.

 

בועז הירש מנהל המינהל לסחר חוץ במשרד התמ"ת מציין כי אחד היתרונות התחרותיים של ישראל הנו בתעשיית מדעי החיים, בה התעשייה הישראלית ידועה כיצירתית וחדשנית. ישראל הינה הספק השני בעולם לפתרונות מכשור רפואי, ומדורגת כאחת המדינות המובילות בתחום המחשוב הרפואי, כמו גם בחדשנות שבמחקר ופיתוח של תחום הביוטכנולוגיה.

 

יונתן הדר מציין כי על מנת להגביר את חשיפת החברות, הושק השנה בפעם הראשונה אתר אינטרנט ייחודי לצורך תערוכת מדיקה ובו מוצגות החברות הישראליות השונות המשתתפות לפי תחום התמחותם. כן ישנה אפשרות לקביעת פגישות ישירות דרך האתר. כתובת האתר: http://israel-medica2009.com/

 

עוד מציין יונתן הדר כי אתר האינטרנט המיוחד הפועל ככלי עזר לנספחים המסחריים זכה להצלחה גדולה ורשם יותר מ-1,000 כניסות. זמן השהייה באתר ארוך כ-5 דקות בממוצע למבקר כאשר כל מבקר בוחן כ-5 חברות. שילוב האתר בעבודת הנספחים מטייב את איכות הפגישות ומבטיח חשיפה גבוהה לחברות הישראליות המשתתפות בביתן הלאומי.

 

יונתן הדר מציין כי השנה נוספה לתערוכה קטגוריה חדשה המתמקדת בשירותי עיצוב תעשייתי בתחום הציוד הרפואי. בישראל פועלות חברות עיצוב בתחום זה המספקות פיתרונות עבור כל שלבי הפיתוח של המכשור הרפואי, החל מהמחקר הראשוני וקביעת אסטרטגיית המוצר, ועד פיתוח אב-טיפוס והכנה לייצור המוני. המינהל לסחר חוץ, בשיתוף פעולה עם מכון היצוא, שמים דגש לסייע לחברות העיצוב המשתתפות בביתן הישראלי, הן בתיאום פגישות אישיות והן בעריכת מפגשים מיוחדים.

 

יצויין כי מספר הפגישות היום כבר 400 ואנו צופים שיהיו לפחות 600 עד תום התערוכה.


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית