ח'כ שלי יחימוביץ: התבשיל של ביבי וברק, ההפרטות שבפתח, בין חנה סנש לשרי אריסון, כבוד למשטרה, ווידוי: מכורה לאופניים

19.11.2009

שלום לכולכם,

 

עוד תבשיל של נתניהו וברק. מיליארד שקלים קוצצו השבוע מהחינוך, מהרווחה, מאכיפת חוקי עבודה, מהמשטרה - כדי להגדיל במיליארד שקלים מיותרים את תקציב הביטחון שהוא ממילא הגדול ביותר שהיה אי פעם בתולדות המדינה. והכל בדיל לא-כשר בין נתניהו וברק, מאחורי הגב של השרים, של הח"כים ושל הציבור. בועדת הכספים הצבעתי נגד הקיצוץ הברוטאלי והמקומם הזה, כנסו לראיון שלי בעניין באולפן פתוח של ערוץ הכנסת, ולעוד תקשורת.

 

כבוד למשטרה על הפענוחים האחרונים של מעשי הפשע. צפו בנאום שלי במליאה, שהופך, בהשראתו ובעידודו של יו"ר הכנסת רובי ריבלין, לביקורת נוקבת על הקיצוץ בתקציב המשטרה לטובת תקציב הביטחון.

 

ולכמה כתובות ברורות ומדאיגות על הקיר:

* מפריטים את התעשייה הצבאית: עוד הפרטה. הנה ככה מייבשים, מפריטים את המדינה, זורקים עובדים לרחוב ונותנים לבעלי ההון לעשות סיבוב: האוצר מתעמר ב-3,000 עובדי התעשייה הצבאית ומלין את שכרם בניגוד לחוק, כשבחגיגת ההפרטה של תעש יתרוצצו עשרות מיליארדים ומהעובדים מבקש האוצר להיפטר בלי מינימום של בטחון פנסיוני.

* ואם כבר מפריטים, וגם כלא פרטי בונה לנו לבייב, למה לא להתחיל להפריט את המשטרה? מרכז ההדרכה של המשטרה הולך לעבור לאנשי עסקים, ואנחנו נאבקים בזה.

* ולסיום המקבץ הקשה הזה: את המדים לאסירים יתפרו הסינים, במקום עובדים ישראלים. הנה שאילתה על השערורייה הזאת לשר לביטחון הפנים, הצעת חוק שלנו בעניין מתקדמת תוך קשיים רבים שמערים עלינו משרד הביטחון.

 

אני מכורה לאופניים. בתוך תל אביב אני לא נוגעת ברכב, ולא זזה בלי אופניים. בעיניי זה כלי הרכב הכי כיפי, זול, ידידותי, בריא, ומפחית את זיהום האוויר ואת הצפיפות בכבישים. למה אי אפשר להעלות אופניים לרכבת וכך לאפשר תנועה בינעירונית נוחה ושווה לכל נפש גם בין הערים? קראו שאילתה שהגשתי בעניין לשר התחבורה.

 

ועל מי לא יפקח הממונה על זכויות עובדים זרים? על העובדים הזרים הכי חלשים, עובדי הסיעוד. אני מנסה לשנות את זה.

 

בין חנה סנש לשרי אריסון. באופן כללי אין לי עודף הערכה, בלשון המעטה, לאנשים שלא אכפת להם מכלום חוץ מאשר מעצמם. אני מאמינה שזהו קיום מאוד רדוד וחסר ערך. כי אני לא מאמינה שאדם מוסרי יכול לחיות בשלווה ובשלמות פנימית כשסביבו מתרחש אי צדק, והוא אינו עושה דבר לשנות זאת בגלל "השלווה הפנימית" שהצליח לרכוש בזכות המדיטציה, היוגה, הזן, הגראס, או סתם שוויון הנפש למה שקורה מסביב. 65 שנים להוצאתה להורג של חנה סנש, כנסו לבלוג שלי וגם לנאום קצרצר במליאה.

 

מבקשת מכם להצטרף לדף שלי בפייסבוק ולהזמין חברים, כדי להגדיל בכמה שיותר את הרשימה וגם סתם בשביל הכיף. למבוגרים שבכם, שאולי נרתעים מהמדיום הפשוט והקל הזה - הנה הסבר איך נרשמים. בהצלחה.

 

שבת שלום,

שלכם,

שלי

 

לא עובדת בשביל אף טייקון - תרומות לשלי 
העמוד שלי facebook


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית