משרד הרווחה, בראשות השר יצחק הרצוג, נלחם בשפעת החזירים
משרד הרווחה נלחם בשפעת החזירים

 

‏04/11/2009

  

החל מהשבוע יחוסנו אנשי צוות ודיירים ברמת סיכון גבוהה

במסגרות לאנשים עם פיגור שכלי, נכים ואוטיסטים

 

 משרד הרווחה והשירותים החברתיים יחל השבוע במבצע חיסון ארצי נגד שפעת חזירים במסגרתו יחוסנו בשלב הראשון 3,500 אנשי צוות וחוסים במסגרות השונות של המשרד.

 

בעקבות דרישה של משרד הרווחה הועברה השבוע מכסה ראשונה של ערכות החיסון באמצעות משרד הבריאות, והצפי הוא להמשך מכסות בחודש הקרוב. המבצע מהווה חלק מההיערכות הכוללת כנגד שפעת החזירים ובין היתר קיים הרופא הראשי של המשרד, פרופ' יואב מריק, ימי עיון, תדרוכים והנחיות ברורות ע"י לעובדי המסגרות השונות.

 

בשלב הראשון, יחוסנו עובדי צוות החירום הרפואי של המעונות בהם יש מרפאה ובהם חוסים דיירים בעלי מוגבלויות כגון: פיגור שכלי, אוטיזם, דיירים בשיקום ודיירים סיעודיים וזאת על מנת לאפשר לצוותים במקום תפקוד תקין ושוטף במידה והמחלה תתפרץ. כמו כן, בשלב זה מחוסנים גם דיירי המעונות המוגדרים כבעלי סיכון גבוה זאת עפ"י הנחיות מנכ"ל משרד הבריאות ובכללם דיירים הסובלים ממחלות כרוניות, מחלות לב וכליות וכו'.

 

כ-25,000 ערכות חיסון הוזמנו על ידי משרד הרווחה ולהערכת המשרד כבר בשבוע הבא יחל השלב השני של המבצע עם הגעת ערכות החיסון הנוספות לידיו. הדבר יאפשר בסופו של דבר חיסון כל הצוותים במרכזים השונים, וכן של הדיירים בסיכון החוסים במקום.

 

לדברי שר הרווחה והשירותים החברתיים, השר יצחק הרצוג: "על רקע הצפי להתרחבות שפעת החזירים בחורף הקרוב, אנו מוצאים חשיבות רבה לחסן בראש ובראשונה את האוכלוסיות שנמצאות בסיכון גבוה. במקביל, אנו מעודדים את הצוותים המקצועיים במסגרות השונות שמפעיל המשרד לקבל חיסון במטרה להבטיח ככל שניתן את בריאותם של הצוותים ועבודתם הרצופה".


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית