השר בן אליעזר למטפלות במשפחתונים: הצלחנו להביא ביחד להישג יפה מול האוצר
השר בן אליעזר למטפלות במשפחתונים: הצלחנו להביא ביחד להישג יפה מול האוצר

19 אוגוסט 2009

2009-0045-2399

 

השר בן אליעזר למטפלות במשפחתונים: הצלחנו להביא ביחד להישג יפה מול האוצר לאחר המאבק הצודק שניהלתן, כך שהתעריף יעלה ב-6.5% אחוז - תוספת של כ-460 שקל בממוצע לבעלת משפחתון; אני בטוח שנביא לעלייה נוספת בשכרכן בעתיד

 

מאז שנת 2001 הסתכם סך העלייה המצטברת לתוספת שכר במשפחתונים בכ-28%

 

שר התעשייה, המסחר והתעסוקה, בנימין (פואד) בן אליעזר נפגש לפני מספר שבועות עם נציגות ארגוני הנשים בעניין שכר המטפלות במשפחתונים.

 

השר בן אליעזר הבטיח כי יסייע בעדן, וכי המשרד ימליץ לוועדת המחירים באוצר להעלות את שכרן - ואכן כך היה. משרד התמ"ת המליץ לועדת המחירים העליונה במשרד האוצר להעלות את תעריף המשפחתונים בכ-15%, אך הוועדה קבעה כי יש להעלות את התעריף בכ-6.5%. עם זאת, זוהי אכן בשורה אמיתית לציבור זה ומדובר בעלייה גבוהה מאוד של תעריף, שתתבטא גם בעלייה בשכרן של המטפלות., אשר יגיע לתוספת של כ-460 שקל בממוצע לבעלת משפחתון.

 

השר בירך על הישג זה של ארגוני הנשים במאבקן הצודק למען המטפלות, ואמר כי "השנה הצלחנו ביחד להעלות את השכר ב-6.5% אחוז, אך המאבק לא תם ואני בטוח שנביא לעלייה נוספת בשכרכן בעתיד".

 

כזכור, הבהיר שר התמ"ת בישיבה שהתקיימה, כי העלאת התעריף אינה בסמכות משרד התמ"ת, אלא בסמכות הבלעדית של וועדת המחירים העליונה.

 

באשר לעדכון השכר, טענות המטפלות כאילו לא עודכן שכרן במשך השנים משוללות כל יסוד, וכך גם הוצג להן בישיבה עימן. תעריף המשפחתונים עלה בכל פעם שתעריף מעונות היום עלה. לפי נתוני המשרד, מאז שנת 2001 הסתכם סך העלייה המצטברת לתוספת שכר במשפחתונים בכ-28%.

 

שרי התמ"ת והאוצר צפויים לחתום בזמן הקרוב על התעריפים למעונות ולמשפחתונים לשנת הלימודים תש"ע.


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית