השר בן אליעזר: הגידול בבקשות לסיוע של מרכז ההשקעות - מעיד על התעוררות חיובית במשק ועל חזרה של ביקושים בחו"ל לתוצרת ישראלית
הצלחה גדולה ל"מסלול תעסוקה"

כ"ג סיון תשס"ט

15 יוני 2009

2009-0154-1401

 

 

מרכז ההשקעות אישר 78 בקשות לתמיכה בעסקים בהיקף של כ-78 מיליון ₪ - צפוי להביא לקליטת כ-1,700 מועסקים חדשים

 

השר בן אליעזר: הגידול בבקשות שמגיעות בשבועות האחרונים לסיוע של מרכז ההשקעות - מעיד באופן ישיר על התעוררות חיובית בפעילות המשק הישראלי ועל חזרה של ביקושים בחו"ל לתוצרת ישראלית ● מנהל מרכז ההשקעות: תוצאות המקצה הנוכחי משקפות את הצורך האמיתי בסיוע ממשלתי ובלקיחת סיכונים במגזר העסקי ● לראשונה אושרה הקמת מרכז תמיכה טלפוני באזור התעשייה תפן שיעסיק כ-230 עובדים ממגזר בני המיעוטים ובהיקף תמיכה של כ-13 מיליון ₪

 

נוכח המשבר הכלכלי העולמי והשלכותיו על המשק הישראלי, ובהמשך להחלטת הממשלה בנושא "מסלול תעסוקה", אישר מרכז ההשקעות בשבועות האחרונים 78 בקשות לסיוע על מנת לעודד השקעות במשק ולצרף  כ-1,700 עובדים נוספים למעגל העבודה.

 

בתוכנית זו ניתן דגש לקליטת עובדים באזורי עדיפות לאומית בכלל ובפריפריה בפרט, ולקליטת עובדים ממגזרים ששיעור השתתפותם בתעסוקה נמוך (בעיקר חרדים ומיעוטים).  הסיוע ניתן בדרך של הקצאה תחרותית, והענפים העיקריים מהם הגיעו הבקשות הינם: בתי תוכנה, שירותי מחשוב, מרכזי תמיכה טלפוני ('קולסנטר'), מוצרי מזון, הוצאה לאור, תעשיות תקשורת ואלקטרוניקה, מכשור רפואי, פלסטיקה וגומי, טקסטיל, שירותי אדריכלות והנדסה ועוד.

 

במסגרת התוכנית אושרו בקשות למגזר המיעוטים, חרדים והמגזר ה'כללי' מהפריפריה.

 

שר התמ"ת, בנימין (פואד) בן אליעזר: "מאז כניסתי לתפקיד אני שם דגש על נושא מרכזי אחד - נושא התעסוקה. כל משאבי המשרד מכוונים למטרה אחת: כיצד לבלום את גל הפיטורים ולהוסיף מקומות עבודה חדשים. כחלק מהמאמץ, מרכז ההשקעות במשרד עמל בשבועות האחרונים על הוצאה לפועל במהירות האפשרית של החלטת הממשלה בנושא "מסלול תעסוקה". במסגרת המסלול, מפעלים רבים ברחבי הארץ, יקבלו תמיכה מהממשלה כשהם מצדם נדרשים להביא לתוספת כוח אדם, בדגש על מפעלים באזורי פריפריה ודגש על כוח אדם ששיעור ההשתתפות שלו במעגל התעסוקה נמוך, כמו חרדים ובני מיעוטים. אני מברך את מרכז ההשקעות בראשות רו"ח חזי צאיג על העבודה היפה והמהירה שנעשתה שם, שתביא לתוצאה של מאות עובדים חדשים במשק. בנוסף, הוריתי למרכז ההשקעות לנצל את התקציב שנותר למסלול עד תומו, ולהיערך לשלב ב' של התכנית. מסלול זה, יחד עם המסלולים הנוספים של מרכז ההשקעות כמו מסלול מענקים, מחוללי שינוי ומסלול חמ"ת, הם בשורה אמיתית למשק הישראלי בתקופת משבר זו. היקף התקציב למרכז ההשקעות השנה יעמוד על כ-750 מליון ש"ח ואנו מקווים כי סכום דומה יועמד לטובתו גם בשנה הבאה".

 

השר בן אליעזר הוסיף כי "הגידול בבקשות שמגיעות בשבועות האחרונים לסיוע של מרכז ההשקעות, הן במסלול תעסוקה והן במסלולי ההשקעות, מעיד באופן ישיר על התעוררות חיובית בפעילות המשק הישראלי ועל חזרה של ביקושים בחו"ל לתוצרת ישראלית. עדויות לסממני ההתעוררות ניתן לראות גם בנתוני שירות התעסוקה שהוצגו בפניי. מוקדם מדי לשמוח ולברך על המוגמר, עבודה רבה עוד לפנינו, אך אלו בהחלט נתונים מעודדים".

 

רו"ח חזי צאיג, מנהל מרכז ההשקעות אמר כי "בהמשך למשבר העולמי וההאטה כללית בפעילות המשק אנו בוחנים כל העת כלים לסיוע לתעשייה ובכלל. תוצאות המקצה הנוכחי אכן משקפות את הצורך האמיתי בסיוע ממשלתי ובלקיחת סיכונים במגזר העסקי". רו"ח צאיג הבטיח כי מרכז ההשקעות ימשיך לסייע בתקופה הקרובה למגזר העסקי. "אנו מקוים כי עם אישור התקציב והקצאת 450 מלש"ח לחוק עידוד השקעות הון נוכל לאשר מאות בקשות הנמצאות במערכת, מה שיביא להעסקתם של אלפי עובדים באופן ישיר ועקיף באזורי פריפריה".

 

ü      במגזר המיעוטים אושרו 38 בקשות בהיקף תמיכה של כ-40 מיליון ₪ - יביא לקליטה של כ-830 עובדים חדשים.
דוגמאות:

  1. באזור התעשייה תפן אושרה לחברת "באבקום סנטרס בע"מ" הקמת מרכז תמיכה טלפוני בהיקף תמיכה של כ-13 מיליון ₪. המרכז יעסיק כ-230 עובדים ממגזר המיעוטים בעלות שכר ממוצעת של כ-7400 ₪.
  2. בנצרת אושרה לחברת" m.i.t" הקמת בית תוכנה בהיקף סיוע של כ-3 מילון ₪, מה שיביא לקליטת 30 עובדים חדשים בעלות שכר ממוצעת של כ-12,900 ₪.
  3. בסח'נין אושרה לחברת "סטאר גלס בע"מ" הקמת מפעל בתחום הזכוכית וקרמיקה בהיקף סיוע של כ-1.2 מיליון ₪, מה שיביא לקליטת 30 עובדים חדשים בעלות שכר ממוצעת של כ-5000 ₪. 

ü      במגזר החרדי אושרו 24 בקשות בהיקף תמיכה של כ-25 מיליון ₪ - יביא לקליטה של כ-495 עובדים חדשים
דוגמאות:

  1. באלעד אושרה לחברת "מנפאואר בראשית בע"מ" הקמת מרכז בתחום שירותי תוכנה בהיקף סיוע של כ-1.4 מיליון ₪, מה שיביא לקליטת 29 עובדים חדשים בעלות שכר ממוצעת של כ-7600 ₪.
  2. במודיעין עילית אושרה לחברת "גזר אורגני עצמונה בע"מ" הרחבת פעילות בתחום מוצרי מזון בהיקף סיוע של כ-3 מיליון ₪, מה שיביא לקליטת 37 עובדים חדשים בעלות שכר ממוצעת של כ- 8000 ₪. 

ü      במגזר הכללי שבפריפריה אושרו 16 בקשות בהיקף תמיכה של כ-13 מיליון ₪ - יביא לקליטה של כ-380 עובדים חדשים
דוגמאות:

1.      בעכו אושרה לחברת "אי איי אם מערכות ורכיבים" הרחבת מפעל בתחום תעשיית תקשורת אלקטרונית בהיקף סיוע של כ-1.35 מיליון ₪, מה שיביא לקליטת 30 עובדים חדשים בעלות שכר ממוצעת של כ-7,500 ₪.

2.      בקצרין ומעלות תרשיחא אושרה לחברת "ניסטק" הקמת שתי שלוחות בתחום תעשיית תקשורת אלקטרונית בהיקף סיוע של כ-2.3 מיליון ₪, מה שיביא לקליטת כ-133 עובדים חדשים בעלות שכר ממוצעת של כ-5,500 ₪.

3.      בבית שאן אושרה לחברת "ק.ב תעשיות מחזור בע"מ" הרחבת מפעל בתחום הפלסטיקה וגומי בהיקף סיוע של כ-0.5 מיליון ₪, מה שיביא לקליטת 30 עובדים חדשים בעלות שכר של כ-5,500 ₪.

 

רצ"ב: הרשימה המלאה של העסקים להם אושר סיוע

רצ"ב תוצאות מקצה מסלול תעסוקה, יוני 2009, מרכז ההשקעות, משרד התמ"ת


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית