דברי בן אליעזר, שר התמ"ת וחבר הקבינט, בתדרוך עיתונאים על נאום רה"מ, 15.6.09
דברי שר התמ"ת וחבר הקבינט המדיני-בטחוני, בן אליעזר, בתדרוך עיתונאים בת"א:

15.6.2009

 

"אנחנו נמצאים קרוב ל-16 שעות לאחר נאום רה"מ, ואני רוצה לברך את רה"מ על נאומו. אסור לשכוח כי מדובר בר"מ שנבחר לא בדיוק מהמחנה אליו אני שייך, אלא בעיקר ע"י ציבור הימין. מבחינה זו, לשמוע ממנהיג כמו נתניהו על זכות הפלסטינים לחיות בארץ משלהם, עם המנון ודגל משלהם, ועם הסכמה למדינה פלסטינית, זה מבורך מאוד ובפעם הראשונה ששומעים זאת אצלו. זו הייתה שאלה גדולה, וכאן היה מבחנו כמנהיג.

 

מנהיג צריך לדעת כיצד הוא קורא את הסובב אותו ואת המתרחש, וביבי כן איתר נכון כי בעיית הליבה של ישראל היא הגרעין האיראני, איתר נכון כי מדובר בממשל שונה בארה"ב וכי הוא חייב ללכת על התאמה למציאות למרות עולמו הפנימי.

 

"ביבי עמד בפני הברירה - לסגור את הדלת בפני עולמו הפנימי או לסגור את הדלת בפני העולם כולו. ביבי בחר נכון, כך עשה בגין, כך עשה אריאל שרון, אף אחד לא היה מאמין שאריאל שרון - "מלך ההתנחלויות" הוא שיפרק את ההתנחלויות בעזה, כמו שאף אחד לא האמין שבגין ילחץ יד לסאדאת ויוביל למהלך של שלום עם מצרים.

 

"אבל, אני מקווה שיהיה לכך המשך. בשלב זה מדובר בנאום בלבד, שמסמל את הכיוון, אותו צריך לבחון על ציר הזמן במעשים ולראות מה התקדם. אני מקווה כי מהר מאוד נראה את אבו-מאזן יושב מול רה"מ הישראלי לתחילה של מו"מ. אני שמח מאוד על התגובה האמריקאית הרואה בנאום כסימן מבשר לכיוון של מו"מ, ומקווה כי נגיע אל היעד- פעם אחת ולתמיד להביא לסוף של הסכסוך שמלווה אותנו שנים רבות כל כך".

 

אסף אזולאי, יועץ תקשורת לשר, משרד התעשייה המסחר והתעסוקה


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית