השר שמחון תומך בהצעת החוק שיש לאסור כליל ייבוא פרוות ולאסור הסחר בפרוות בתחומי ישראל
ועדת שרים לחקיקה אישרה הצעת חוק של רונית תירוש: ייאסר ייבוא פרוות מארצות מזרח אסיה לרבות סין

14.6.2009

 

השר שמחון תומך: יש לאסור כליל ייבוא פרוות, מכל ארצות העולם ולאסור הסחר בפרוות בתחומי ישראל

 

ועדת שרים לחקיקה אישרה הצעת חוק של ח"כ רונית תירוש (קדימה) האוסרת ייבוא פרוות או מוצרי טקסטיל הכוללים פרוות משיער כלבים, חתולים או ארנבות, מארצות מזרח אסיה, לרבות סין. הייבוא יחשב עבירה פלילית שדינה שנת מאסר.

 

שר החקלאות, שלום שמחון, שמשרדו ממונה על חוק צער בעלי חיים, תמך בחוק ואמר כי יש להרחיבו, כך שייאסר ייבוא פרוות מכל העולם ולא רק מארצות מזרח אסיה, ולאסור גם על סחר ושיווק פרוות בתחומי ישראל. בנוסף, אמר שמחון כי יש להרחיב הגדרת "פרווה" גם לעורות ופרוות של חיות מחמד נוספות וחיות בר, ולא להסתפק באיסור לייבוא פרוות משיער של כלבים, חתולים וארנבות. "אין סיבה שישראל כמדינה נאורה תחזק באמצעות היתר ייבוא, תעשייה אכזרית כתעשיית הפרוות, שנועדה אך ורק לצורכי מותרות".

 

בדברי ההסבר מציינת תירוש כי תעשיית ייצור הפרוות בעולם טומנת בחובה התעללות קשה ואכזרית בבעלי חיים. בעלי חיים נרצחים ועורם נפשט מהם, רק לשם ייצור המוני ושימוש בפרוותם, לצורכי אופנה בלבד. לאחרונה, נחשף במסגרת תחקירים שונים כי בייצור פרוות נעשה שימוש גם בשיער של בעלי חיים כגון כלבים, חתולים וארנבות.

 

כאשר פריטי אופנה אלה, בעיקר במוצרי הטקסטיל וההנעלה, מגיעים לבתי העסק ולבתי האב בישראל, לא אלה ולא אלה, מודעים לכך כי בפריט הנרכש נעשה שימוש אכזרי ומיותר, בשיער מן החי.

 

תעשיית ייצור הפרוות בארצות מזרח אסיה ובעיקר בסין משגשגת. הפרוות שמגיעות מסין, מיוצרות ברוב המקרים, משיער של בעלי חיים (כלב, חתול או ארנבת), השוהים לצורך זה בחוות גידול מיוחדות בתנאי מחייה מזעזעים, כאשר ייעודם הסופי הוא שחיטה.

 

 

95% ממוצרי הטקסטיל בארץ מיובאים מסין. על פי נתוני עמותות העוסקות בנושא תעשיית הפרוות בארצות מזרח אסיה גורמת לרציחתם של כ-2 מיליון בעלי חיים בשנה.

 

מוסרת: טלי סולגניק כרמי, יועצת תקשורת לשר החקלאות

 

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית