השר בן אליעזר ברוסיה: מתפללים להצלחת הנשיא אובמה.
השר בן אליעזר ברוסיה: מתפללים להצלחת הנשיא אובמה

5.6.2009

השר בן אליעזר ברוסיה: מתפללים להצלחת הנשיא אובמה; אני אופטימי לגבי האפשרות לפריצת דרך עם הפלסטינים בשנה הקרובה; נדרשת התערבות דחופה ומשמעותית של המעצמות ארה"ב ורוסיה בעניין איראן

 

השר בן אליעזר בפורום הכלכלי בסנט פטרסבורג עם סגן רה"מ הרוסי איבנוב

 

שר התמ"ת וחבר הקבינט המדיני-בטחוני, בנימין (פואד) בן אליעזר, עורך ביקור מקצועי ברוסיה, במסגרתו משתתף בפורום סנט פטרסבורג, "כנס דאבוס הרוסי", ונפגש עם שרים ממדינות שונות ויושבי ראש של חברות בינלאומיות במטרה לפתח את קשרי המסחר של ישראל ולמשוך משקיעים זרים.

 

במסגרת הכנס השתתף השר היום (ו') בפורום בנושא "הטרור עולמי והשפעתו על היציבות הכלכלית", יחד עם סרגיי איבנוב, סגן רה"מ הרוסי; קונסטנטין קוסצ'ב, יו"ר ועדת החוץ והביטחון בפרלמנט הרוסי וכן מומחים ליחסים בינלאומיים מהעולם.

 

השר בן אליעזר אמר כי הוא אופטימי לגבי אפשרות לפריצת דרך מדינית בין ישראל והפלסטינים בשנה הקרובה. "יש לנו ציפיות גדולות מהנשיא ברק אובמה ואנחנו מתפללים להצלחתו. בסופו של התהליך, היעד הוא בהחלט הגעה למצב של שתי מדינות ל-2 עמים, מדינה בעלת רוב מוצק יהודי ולצדה מדינה פלסטינית. בתמיכה של שתי המעצמות ארה"ב ורוסיה, ובתמיכת הנשיאים אובמה ומדבדב, ניתן יהיה להגיע למצב חדש וטוב יותר במזה"ת ובעולם כולו.

 

אל לנו להתעלם מהתהליכים שקורים בעולם המוסלמי, בראשם המאבק שמחלק את העולם האיסלאמי בין הסונה והשיעה, מצד אחד מצרים, ירדן ומדינות המפרץ הפרסי ומהצד השני איראן וחיזבאללה. המאבק הזה משפיע מאוד על הטרור העולמי, ועל התחזקות הגורמים הקיצוניים באזור".

 

באשר לאפשרות להתגרענות של איראן, אמר השר בן אליעזר כי "איראן גרעינית לא תסכן רק את ישראל אלא את העולם כולו, ובהמשך תוביל באופן ישיר לאיבוד השליטה והיציבות במזה"ת, תסכן את היציבות של העולם ותהווה סכנה לכלכלה העולמית גם כן. קשה מאוד לחזות את התנהגותם של מדינות וארגונים פנאטיים, ולכן בעניין איראן נדרשת התערבות דחופה ומשמעותית של המעצמות ובראשון ארה"ב ורוסיה. אחמדיניג'אד משחק משחק כפול עם העולם, ומבין את קריצות העין כאשר ביום האו"ם מחליט החלטות נגד איראן, ובלילה מאות חברות אירופאיות סוחרות אתה.

 

אם ההידברות שהנשיא אובמה מנסה להוביל עם איראן תצליח - אברך על כך, אך הוא צריך לקחת בחשבון מה יקרה בסופו של התהליך באם ייכשל, ואת ההשפעה הגדולה שיש לארה"ב, כמעצמת על, על המזרח התיכון והחשיבות של היציבות באזור לאינטרסים שלה".

 

לפרטים נוספים: אסף אזולאי, 050-6240828


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית