השר בן אליעזר בממשלה: עלינו לזרז הפעלת מסלולי הסיוע השונים למשק
השר בן אליעזר בממשלה: עלינו לזרז הפעלת מסלולי הסיוע למשק

 ח' סיון תשס"ט

                                                                           31 מאי 2009

                                                                           2009-0154-1114

 

השר  בן אליעזר בממשלה: עלינו לזרז הפעלת מסלולי הסיוע השונים למשק - בהם מסלול חופשה בתשלום והגדלת סיוע לעסקים במצוקה

 

"אין זה סביר כי למעלה מ-70% מהעסקים הקטנים והבינוניים שפונים לסיוע מקרנות נתקלים סירוב". שר התמ"ת פנה לשר האוצר: "הדרג המקצועי במשרדי יודע שדברים אלה מצויים בעדיפות עליונה, ועל כן הללו מקבלים עדיפות על פני כל דבר אחר; אני מצפה כי תובנה זו תצא גם מכיוון משרד האוצר". לאחר הישיבה אמר כי הוא מעודד לאחר הודעתו של שר האוצר בישיבה כי יש כוונה להגמיש את התנאים לקבלת אשראי וכן לפתוח במסלולי אשראי חדשים

 

שר התמ"ת, בנימין (פואד) בן אליעזר, התייחס הבוקר (א') בישיבת הממשלה לנתוני האבטלה הקשים במשק. להלן עיקרי דבריו:

"המספרים שפורסמו בסוף השבוע והבוקר, אינם זרים לי ואינם מפתיעים כלל. לצערי, אנו צפויים לראות המשך גידול במספר המובטלים בהמשך השנה, אם כי ישנם אינדיקציות כי הגידול צפוי להיות מתון יותר.

 

אנחנו מחויבים כממשלה לפעול בנחרצות לעצור את הגידול מחד ולייצר מקומות עבודה חדשים מאידך. אני משח לשמעו את שר האוצר, כאשר הוא מתחייב לפעול בכל הזדמנות.

 

לצערי, אנו עסוקים בשבועות האחרונים יותר מדי במלל ופחות מדי במעשים. כך למשל, אין זה סביר מבחינתי כי למעלה מ-70% מהעסקים הקטנים והבינוניים שפונים לקבל סיוע מקרנות הסיוע של משרד האוצר והתמ"ת נתקלים בסירוב – מה הואילו חכמים בתקנתם.

 

צריך לפעול להגמשת הקריטריונים על מנת להזרים אשראי נוסף למשק, שכן כל עיכוב משמעותו עליה במספר המובטלים באופן מיידי.

 

בנוסף, וכאן אני פונה לידידי שר האוצר, עלינו לזרז עד כמה שניתן את הוצאתם מן הכוח אל הפועל של הכלים עליהם סוכם זה מכבר, בין השאר מסלולי הסיוע השונים בהם מסלול חופשה בתשלום והגדלת הסיוע למפעלים ועסקים במצוקה.

 

הדרג המקצועי במשרדי יודע שדברים אלה מצויים בעדיפות עליונה, ועל כן הללו מקבלים עדיפות על פני כל דבר אחר – אני מצפה כי תובנה זו תצא גם מכיוון משרד האוצר.

 

יש בידנו את הכלים לסייע בטווח הזמן המיידי ולהיערך לעתיד. אין לי ספק כי בשילוב כוחות משותף, נוכל לצלוח את המשבר בו אנו מצויים בצורה הטובה ביותר.

 

 

לאחר הישיבה אמר בן אליעזר כי הוא מעודד מהודעת שר האוצר בישיבת הממשלה, כי אכן יש כוונה להגמיש את התנאים לקבלת אשראי, וכן לפתוח במסלולי אשראי חדשים.

 

 

 


 

לפרטים נוספים:

אסף אזולאי, יועץ תקשורת לשר 050-6206616

ליאור אלוני, יועץ תקשורת לשגרירות בריטניה 054-2822580

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית