שר החקלאות יערוך טקס ביכורים וקטיף למען נזקקים של ארגון משולחן לשולחן ב-25/5/09 בשדות קבוצת שילר שבאזור רחובות
שבועות 2009: ביכורים בסימן אוכלוסיות נזקקות

25.5.2009

 

שר החקלאות יערוך טקס ביכורים וקטיף למען נזקקים של ארגון משולחן לשולחן עם ילדי גן ביום ב' ה-25/5/09 בשעה 12:00 בשדות קבוצת שילר שבאזור רחובות

 

על רקע שנת המשבר הכלכלי יערוך ארגון משולחן לשולחן טקס ביכורים בסימן תרומה לנזקקים. ביום ב' הקרוב, ה-25/5/09 בשעה 12:00 יגיע שר החקלאות, מר שלום שמחון להצטרף לקטיף למען נזקקים ולטקס שבועות של ילדי גן חובה מאזור רחובות ביוזמת הארגון. מדובר בקטיף של עודפי פירות וירקות משדה בקבוצת שילר אשר יועבר לאחר הקטיף למען אוכלוסיות נזקקות.

 

ארגון משולחן לשולחן הינו רשת ארצית להצלת עודפי מזון וחלוקתו לכ-230 עמותות, מועדוניות ובתי תמחוי בכל הארץ. פרויקט הדגל של הארגון הינו ה"לקט" על שם לקט פאה ושכחה התנ"כי. במסגרת פרויקט זה מגיעים מתנדבים לשדה חקלאי וקוטפים כ-7000 טון בשנה של עודפי יבול אשר לא נקטפים מחוסר ביקוש בשוק או בשל פגמי סוג ב' קלים. פירות וירקות אלה מועברים במשאיות קירור של הארגון כאמור לעמותות ולבתי התמחוי. הקטיף עצמו הינו חוויה הומניטארית ומהנה בטבע וכמובן בעלת משמעות חינוכית הן בתחום הרווחה והן בתחום איכות הסביבה. מאות טונות מזון-ארוחות חמות, פירות וירקות שר היו נזרקים או נרקבים על העצים ממוקסמים בפעילות זאת למען אוכלוסיות הזקוקות למזון. על רקע המשבר הכלכלי החליט מנכ"ל הארגון, ג'וזף גיטלר לקיים טקס שבועות בשילוב עם קטיף זה ובמעמד שר החלקאות על מנת להגביר את המודעות לתרומה למען אנשים מעוטי יכולת. במועד קטיף זה יחנוך הארגון תרומה של משאית בגודל יוצא דופן של 15 טון המיועדת להובלת פירות וירקות אשר נתרמה על ידי חברת זוקו והבעלים.

 

לפרטים נוספים ניתן לפנות לאלמוג גולד, דוברת ארגון משולחן לשולחן - 054-8158858.

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית