האם ישראל תשתתף באולימפיאדת לונדון? שר התמ"ת בן אליעזר בוחן השתתפות באבטחה ותקשורת באולימפיאדה ב-2012
האם ישראל תשתתף באולימפיאדת לונדון?

‏א' סיוון תשס"ט

24 מאי 2009

2009-0154-897

 

שר התמ"ת, בן אליעזר, ושר המסחר וההשקעות הבריטי סיכמו על בחינת שילוב טכנולוגיה ישראלית בתחומי אבטחה ותקשורת באולימפיאדת לונדון 2012

 

הלורד דיוויס המבקר בישראל עדכן את השר כי משלחת גדולה של אנשי עסקים בריטיים צפויה להגיע בקרוב לישראל ● השר הבריטי ביקש את התערבותו של בן אליעזר בנושא הרפורמה במיסוי המשקאות האלכוהוליים


משמאל: השר לורד מרווין דיוויס; שגריר בריטניה בישראל - טום פיליפס; שר התמ"ת בן אליעזר. צלם: מתי מילשטיין

שר התמ"ת, בנימין (פואד) בן אליעזר, נפגש בסוף השבוע עם שר המסחר וההשקעות של בריטניה, הלורד מרווין דיוויס. בין היתר נפגש דיוויס עם אנשי עסקים מובילים בישראל וכן עם נגיד בנק ישראל, סטנלי פישר.

 

שני השרים הסכימו להעמיק את שיתוף הפעולה הכלכלי בין המדינות, והתמקדו בשיחתם במספר נושאים:

 

1.      השר הבריטי עדכן כי בכוונתו להגיע לארץ יחד עם משלחת גדולה של נציגי חברות בריטיות לקראת סוף השנה. בן אליעזר אמר כי הוא מצפה לכך, וביקש מהשר לשקול כי המשלחת תגיע במסגרת תערוכת WATEC לטכנולוגיות מים. השר פירט אודות טכנולוגיות המים המתקדמות פרי פיתוחן של חברות ישראליות, וציין את העובדה כי למעלה מ-70% מהמים בישראל מושבים לחקלאות, נתון שאין לו אח ורע בעולם.

2.      השר בן אליעזר ביקש לבדוק את האפשרות לשלב טכנולוגיות ישראליות בתחומי האבטחה והתקשורת באולימפיאדת לונדון 2012, שבהם לישראל ידע רב. הלורד דיוויס השיב כי הוא מודע ליכולות הישראליות הגבוהות בתחום התקשורת והאבטחה והדגיש כי תנאי מפתח הינו נכונות של חברות ישראליות לעמוד בתנאי המכרזים הבריטיים.

3.      שר התמ"ת בן אליעזר והלורד דיוויס הסכימו כי תחום המו"פ הוא בעל פוטנציאל רב בקשרי ישראל בריטניה וכי יש להעמיק את השת"פ בנושא זה.

4.      השר הבריטי ביקש מהשר בן אליעזר להתערב בנושא הרפורמה במיסוי האלכוהול. לדבריו, הרפורמה אמורה הייתה לתקן את האפליה לרעה במיסוי הוויסקי ביחס למשקאות אלכוהוליים אחרים ולמנוע את הפגיעה ביצרני האלכוהול הזרים ובתנאי השוק החופשי. השר ציין כי ביטול הרפורמה בעצם מפר את הסכמי הסחר הבינלאומיים עליהם חתמה ישראל, בין היתר עם האיחוד האירופי. השר בן אליעזר הבטיח לבדוק את הנושא ולסייע ככל יכולתו.

 

הלורד דיוויס מונה בינואר 2009 לתפקיד השר למסחר והשקעות של בריטניה. בטרם מונה לשר למסחר והשקעות, שימש לורד דיוויס כיו"ר בנק סטנדרד צ'טרד. מינויו של לורד דיוויס על ידי ראש הממשלה גורדון בראון, נועד כדי לתת מענה למשבר שפקד את תעשיית השירותים הפיננסיים.

 

בנק סטנרד צ'טרד בהנהגתו של דייוויס נחשב לאחד הבנקים שהצליח למזער נזקים מבעוד מועד וכמעט שלא נפגע מהשבר הפיננסי שפקד את תעשייה השירותים הפיננסיים.

 

בחודש יוני בשנה שעברה ביקר בישראל קודמו בתפקיד של דיוויס, הלורד דיגבי ג'ונס, שליווה את ראש הממשלה גורדון בראון בביקורו באזור. רה"מ בראון הגיע לישראל עם משלחת של 20 אנשי עסקים מובילים מבריטניה כדי לקדם את יחסי המסחר וההשקעות בין שתי המדינות.

 

רה"מ בראון הכריז בביקורו אז על יעד שאפתני של 25 השקעות חדשות בבריטניה על ידי חברות ישראליות והיקף סחר הדדי של 3 מיליארד ליש"ט עד 2012.

 

לפרטים נוספים:

אסף אזולאי, יועץ תקשורת לשר 050-6206616

ליאור אלוני, יועץ תקשורת לשגרירות בריטניה 054-2822580

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית