שר התמ"ת בן אליעזר בלשכת התעסוקה בי-ם: התעסוקה בראש סדר העדיפויות שלי
שר התמ"ת בן אליעזר בלשכת התעסוקה בי-ם: התעסוקה בראש סדר העדיפויות שלי

 

 כ"ד אייר תשס"ט

                        18 מאי 2009

                        2009-0154-825

 

שר התמ"ת בן אליעזר בלשכת התעסוקה בי-ם: "התעסוקה בראש סדר העדיפויות שלי: נחזיר למעגל העבודה את אלו שנתנו למשק כל כך הרבה במשך השנים; נחזיר למעגל העבודה את מי שהפך את הבטחת ההכנסה למקצוע; יינתנו פתרונות ייחודיים ל'מפוטרים החדשים';

 

שר התמ"ת, בנימין (פואד) בן אליעזר ביקר היום (ב') במרכז התעסוקה בירושלים. מדובר בביקור ראשון שעורך שר התמ"ת בשירות התעסוקה על מנת ללמוד מקרוב אודות עבודת שירות התעסוקה ולשמוע באופן אישי מהמובטלים על הדרך בהם הם מטופלים ועל השירות בלשכה.


במהלך הביקור הציג מנכ"ל שירות התעסוקה, יוסי פרחי, מצגת על מבנה ועבודת השירות. השר בן אליעזר ציין כי הוא מכיר את שירות התעסוקה עוד מהימים בהם כיהן כשר העבודה ב-1992.

 

השר בן אליעזר ציין במהלך הסיור כי העיסוק העיקרי מאז כניסתו לתפקיד שר התמ"ת הינו נושא התעסוקה. "לא אבחל בשבירת כל מסגרת, ובשינוי כל דפוס ובלבד שאבטיח שעשרות אלפים יחזרו למעגל העבודה". עוד ציין כי יש שירות תעסוקה מקצועי במדינת ישראל, גם אם יש סוגיות בעייתיות הדורשות טיפול. במקביל ליעד של עצירת גל הפיטורים, מנה השר את היעד של הגדלת היצע העבודה.

 

השר בן אליעזר מנה את הישגי משרד התמ"ת בתקציב 2009, בין השאר ציין כי מנע את סגירת מרכזי ההכשרה, הוספות תקציבים למעונות יום, תוספת תקציב אדירה למדען הראשי והחייאת מרכז ההשקעות. "תוספת התקציב היא הכרה בכך שבעיית התעסוקה אינה בעיה רק של שירות התעסוקה ושלי כשר התמ"ת, אלא של הממשלה כולה".

 

השר ציין כי פרופיל המפוטרים בחודשים האחרונים השתנה, כמו מפוטרי היי-טק רבים שנוספו, ונצטרך לתת לאלו פתרונות ייעודיים. "במקביל עלינו להחזיר למעגל העבודה את עשרות האלפים אשר נתנו למשק הרבה במשך השנים ונותרו ללא עבודה בגלל המציאות של המשבר העולמי. לבסוף, אני מתכוון לטפל בכל אותם אלו שהפכו את הבטחת ההכנסה למקצוע, ולדאוג להחזירם למעגל העבודה".

 

השר ציין עוד כי יש לו דיבור יומיומי עם אנשי ההסתדרות וההתאחדות על מנת לבלום את תהליך הפיטורים ולעשות כל מה שניתן להשקיע במובטלים.

"אני רואה לנגד עיני יום-יום את השכן והשכנה, אישה והגבר שמסתכלים אליי ושואלים – 'פואד, מה יהיה, מתי תהיה לי עבודה?'. רק הם מניעים אותי, ולא שום דבר אחר - לא מלל, ולא סיסמאות ולא מילים כאלו ואחרות. "אני נבחרתי כדי לשרת אותם, להחזיר אותם למעגל העבודה, ולאפשר לאבא לעמוד מול ילדיו בכבוד".

 

"אני רואה בכם, אנשי שירות התעסוקה, את העמוד המרכזי לטיפול בתעסוקה במדינת ישראל, אני אשתף עימכם פעולה ואבחר בכל מסגרת שתוכל להחזיר אלפים למעגל העבודה, ואני מצפה גם לשיתוף פעולה שלכם".

 

במהלך הסיור נפגש השר עם מובטלים ממגוון המקצועות כולל מובטלים אקדמאים, עולים חדשים, ושמע אודות המצוקות שלהם.

 

 לפרטים נוספים:

אסף אזולאי, 050-6206616 | אלעזר נבו, 050-6206630

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית