שר התמ"ת, בן אליעזר, בכנס יזמים צעירים בי-ם: "ההון האנושי הוא המשאב היקר שלנו - נעודד מחקר ופיתוח בישראל"
השר בן אליעזר: "ההון האנושי הוא המשאב היקר שלנו - משרד התמ"ת ימשיך לעודד את המחקר והפיתוח בישראל"

 

 כ"ג אייר תשס"ט

                                                                           17 מאי 2009

                                                                           2009-0154-812

 

השר בן אליעזר למאות יזמים צעירים בכנס בי-ם: "ההון האנושי הוא המשאב היקר שלנו - משרד התמ"ת ימשיך לעודד את המחקר והפיתוח בישראל"

 

עוד אמר השר: "רק בשבוע שעבר הצלחנו, בשיתוף פעולה עם התאחדות התעשיינים, לשים את המחקר והפיתוח כאחד מהנושאים שבראש סדר העדיפויות של הממשלה - כך שיושקעו בנושא זה מאות מיליוני שקלים בתקציב המדינה בשנתיים הקרובות"


שר התמ"ת, בנימין (פואד) בן אליעזר, השתתף הערב בכנס "ממציא צעיר לעולם ירוק 2009" שנערך בירושלים באירוח ראש העיר, ניר ברקת ובמעמד שר החינוך, גדעון סער ויו"ר התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש. לפני כן ביקר השר בתערוכה, ובחן מקרוב את ההמצאות של תלמידי בתי הספר מכל הארץ.

 

להלן עיקרי דבריו של השר בן אליעזר הערב:

 

"פיתוח בר קיימא כבר מזמן הפך ממושג אקדמי לחלק בלתי נפרד מחיינו. פיתוח בר קיימא הינו פיתוח העונה על צרכי ההווה מבלי להתפשר על יכולתם של הדורות הבאים לענות על צורכיהם, זהו פיתוח שיכול להתקיים לאורך זמן רב יותר כיוון שהוא אינו פוגע בבסיס המשאבים שהוא נשען עליהם, כלומר ניצול המשאבים נעשה בקצב המאפשר לתהליכים הטבעיים לחדש את מה שנוצל, באופן מאוזן.

 

"המושג פיתוח בר קיימא נולד בעקבות המשבר הסביבתי בו מצוי כדור הארץ, אותותיו של משבר זה ניכרים בכל מקום על פני כדור הארץ, אנו עדים למשבר זה בזיהום האוויר שאנו נושמים, באיכותם הירודה של המים שאנו שותים, בחשיפה המזיקה לקרינת השמש, בשימוש ללא גבולות במשאבי הטבע היקרים ובפגיעה מתמשכת במערכות האקולוגיות של כדור הארץ.

 

משבר סביבתי זה הינו, במידה רבה תוצאה של צריכה לא שקולה של משאבי הטבע, צריכה העולה על קצב התחדשותם של משאבים אלו, אנו שואפים להעלות את רמת החיים שלנו היום, מבלי לבחון את ההשלכות לעתיד, צריכה לא שקולה זו נעשית על חשבון העתיד.

 

המושג פיתוח בר קיימא מתייחס לשורה של נושאים כאשר המחקר והתעשייה הינם חלק מהם. בכל התחומים מסמל הפיתוח בר קיימא אורח חיים ומהות שיכולים להתקיים לאורך זמן מבלי לקרוס, תוך השארת מרחב בחירה רחב ככל שניתן לדורות הבאים ועל כן אנו שמים אותו בראש מעיינינו.

 

אני שמח להיות כאן אתכם בכנס הממציא הצעיר ששם לו למטרה את נושא פיתוח בר הקיימא תוך שימת דגש על השילוב שלו עם המחקר, הפיתוח והתעשייה.

 

אתם המוחות של העתיד ואם אתם תהיו אלה שתטמיעו במחשבותיכם את השילוב החד ערכי בין היצירה לבין פיתוח בר קיימא, נכון לנו עתיד מבטיח.

 

"אנו במשרד התעשייה, המסחר והתעסוקה נעשה כל שביכולתנו על מנת לעודד את המחקר והפיתוח ובאמצעותם קידום התעשייה שהיא אחת ממנועי הצמיחה החשובים של מדינת ישראל אם לא החשוב שבהם.

 

רק בשבוע שעבר הצלחנו, בשיתוף פעולה עם התאחדות התעשיינים, לשים את המחקר והפיתוח כאחד מהנושאים שבראש סדר העדיפויות של הממשלה - כך שיושקעו בנושא זה מאות מיליוני שקלים בתקציב המדינה בשנתיים הקרובות. ההון האנושי הוא היתרון הגדול שהיה תמיד לעם היהודי, והוא זה שמלווה את ישראל לאורך שנותיה. עלינו לשמר את משאב זה, ואתם – הצעירים של היום, תהיו אלו שתשאו בחובה זו – בעולם של המחר".

 

לפרטים נוספים: אסף אזולאי, 050-6206616

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית