השר בן אליעזר בפתיחת "אגריטק": אנו מחויבים לקידום המחקר והפיתוח, כדי שהתעשייה הישראלית תתחרה בהצלחה בתחום האגרו-טכנולוגיה
השר בן אליעזר בפתיחת תערוכת "אגריטק": אנו מחויבים לקידום המחקר והפיתוח

י' אייר תשס"ט

                                                                                              4 מאי 2009

                                                                                              2009-0154-474

 

מימין: השר שלום שמחון, השר בנימין בן אליעזר, דוד ארצי, יו"ר מכון היצוא

קידום זה כדי שהתעשייה הישראלית תוכל להמשיך להתחרות בתחום האגרו-טכנולוגיה

 

שר התמ"ת, בנימין (פואד) בן אליעזר, ושר החקלאות, שלום שמחון, פתחו הבוקר (ג') את הכנס הבינלאומי השנתי לחקלאות מתקדמת "אגריטק".

הכנס החל במסיבת עיתונאים בהשתתפות השרים ולאחריו סיירו השניים בתערוכה. במהלך הסיור התנסו השרים בנסיעה על טרקטור חדשני וידידותי לסביבה, המונע באמצעות דלק ביולוגי.

 

השר בן אליעזר נועד בכנס עם מספר שרים וראשי משלחות בהם שר החקלאות של טייוואן, סגן שר התעשייה והמסחר של וייטנאם וכן שני שרים ממדינות מחוז בברזיל.

 

להלן דברי שר התמ"ת, בנימין (פואד) בן אליעזר, בפתח תערוכת "אגריטק 2009", היום בת"א:

 

"בראשית דבריי אני רוצה לברך את השרים, סגני השרים ומאות אנשי העסקים והממשל שהגיעו לישראל לבקר בתערוכת אגריטק מכל קצוות העולם, זהו כבוד גדול בשבילנו לארח אתכם בישראל.

 

למרות המשבר הכלכלי החריף, אני שמח על ההגעה המאסיבית לתערוכה. אין ספק כי הגעתכם לתערוכה מצביעה על כך שהעולם מתעניין בתעשיית האגרו-טכנולוגיה הישראלית. אני מניח שההתעניינות שלכם נובעת מכך שחברות ישראליות נחשבות למובילות עולמיות בתחומים רבים כגון השקיה, חממות, זרעים ודשנים.


השרים שמחון ובן אליעזר על כלי חקלאי

בשנים האחרונות נוצרה מגמה שבה ענקיות בינלאומיות מעוניינות להשקיע השקעה אסטרטגית בתעשיית האגרו-טכנולוגיה הישראליות. כמו גם הפיכתן של חברות ישראליות מקומיות לחברות בינלאומיות ומובילות בתחומן.

 

משרד התמ"ת מחויב לסייע ולקדם השקעות בינלאומיות בתחום האגרו-טכנולוגיה בישראל.

 

תעשיית האגרו-טכנולוגיה מרכזת עניין גדול בעולם לאור תופעות גלובליות מדאיגות, כמו שינויי אקלים, מדבור, מחסור במים ובמזון. החדשנות הישראלית בתחום זה מאפשרת לנו להתגבר על חלק מבעיות אלו. אני מקווה כי תערוכה זו תסייע למנף שיתופי פעולה בינלאומיים כדי להתגבר על אתגרים אלו.

 

ממשלת ישראל מעודדת את תעשיית האגרו-טק הישראלית על ידי בניית תשתיות פיתוח והפחתת סיכונים ביצירת ידע וחדשנות לתעשייה. זהו נכס ישראלי בעל חשיבות עצומה לתחרותיות של התעשייה הישראלית ואנו מחויבים לקידום המו"פ כדי להמשיך ולפתח נכס זה.

 

בימים אלו נערכים דיונים על תקציב המדינה לשנים 2009-2010, מטרתי הינה שתקציב משרד התמ"ת ישקף את החשיבות של קידום המו"פ כמנוף לצמיחה, כמו גם כלים לעידוד השקעות זרות ולשת"פ בינלאומי אשר התעשייה בכלל ותחום האגרו-טכנולוגיה בפרט יוכלו ליהנות מהן.

 

התערוכה נערכת בעת משבר כלכלי עולמי. בעת זו חשיבותה עולה, ואני בטוח שתעמוד בייעודה לשמש חלון ליכולות הישראליות ולקידום עסקאות.

 

אני רוצה לאחל לכולם תערוכה וכנס פורה ומעניין".

  

לפרטים נוספים:

אסף אזולאי, 050-6206616 ; אלעזר נבו, 050-6206630

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית