השר בן אליעזר - בתוך שבוע נציג תוכנית חירום של משרד התמ"ת למלחמה באבטלה
השר בן אליעזר - בתוך שבוע נציג תוכנית חירום של משרד התמ"ת למלחמה באבטלה

 כ"ח ניסן תשס"ט

                                                                                              22 אפריל 2009

                                                                                              2009-0154-203

 

 

היום נערך דיון בראשות שר התמ"ת בנושא תוכנית חדשה של המשרד שתובא בהמשך לאישור הממשלה ˜ השר נפגש מאז כניסתו לתפקיד עם מנהלי המשרד ושמע מהם אודות האתגרים של המשק בתקופה זו ˜ "מטרתם של מהלכי הרוחב אותם אנחנו בוחנים, היא להביא להיפוך המגמה המדאיגה של פיטורים במשק ושל חוסר במקומות עבודה"

 

שר התמ"ת, בנימין (פואד) בן אליעזר ערך היום (ד') דיון בנושא תוכנית חירום למלחמה באבטלה במשק הישראלי. בדיון השתתפו בועז הירש, הממונה על סחר חוץ; משה לביאן, סמנכ"ל למינהל ; ד"ר אלי אופר, המדען הראשי; רו"ח חזי צאיג, מנהל מרכז ההשקעות; בני פפרמן, מנהל מינהל המחקר והכלכלה; צביה דורי, מנהלת מינהל המימון; רן קוויתי, ממונה על פיתוח הנגב והגליל; שלום בן משה, מנהל אגף הכשרה מקצועית; רון בר יוסף, ראש מנהלת מהל"ב - תוכנית "אורות לתעסוקה"; נח שני, מנהל אגף ביקורת פנים; עו"ד מיכאל אטלן, יועמ"ש המשרד  וכן יוסי פרחי, מנכ"ל שירות התעסוקה.

 

דיון החירום נערך לאחר שהשר נפגש מאז כניסתו לתפקיד עם מנהלי המשרד ולאחר שערך מספר דיונים מקצועיים, בהם שמע אודות הבעיות של המשק הישראלי בתקופה זו.

 

השר בן אליעזר אמר כי בדיון כי בכוונתו להציג בתוך מספר ימים תוכנית חירום למלחמה באבטלה במשק, שתובא לדיון ולאישור הממשלה בהקדם. "למשרד התמ"ת יש את הידע המקצועי על מנת לקבוע את המדיניות הנכונה בעניין, ואת הכלים המעשיים על מנת לבצע את התוכניות להגדלת אפשרויות התעסוקה ולהאצת המשק", ציין השר. "בעיית האבטלה היא הבעיה המרכזית שמטרידה אותי, וצריכה להעסיק את כל אחת ואחד מהיושבים כאן בחדר בכל רגע ורגע. מטרתם של מהלכי הרוחב אותם אנחנו בוחנים, היא להביא להיפוך המגמה המדאיגה של פיטורים במשק ושל חוסר במקומות עבודה. המהלכים הללו ייעשו בשיתוף כלל הגורמים במשק, ציבוריים ופרטיים כאחד".

 

השר הבהיר כי המצב הכלכלי אינו טוב, וכי קופת המדינה לא תאפשר לקבל תוספות תקציבית משמעותיות. "עלינו לעשות את הטוב ביותר עם מה שיש, דרך רעיונות יצירתיים ובעבודה משולבת".

 

השר סיכם את הדיון בכך שהטיל על צוות של המשרד יחד עם שירות התעסוקה להגיש לו דוח בעניין תוך שבעה ימי עבודה. בראש הצוות יעמוד בועז הירש, הממונה על סחר חוץ.

 

לפרטים נוספים:

אסף אזולאי - 050-6206616 

אלעזר נבו - 050-6206630


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית