השר בן אליעזר - כל הסכם עתידי עם הפלסטינאים יבוסס על עיקרון שתי מדינות המתקיימות זו לצד זו בשלום
השר בן אליעזר - כל הסכם עתידי עם הפלסטינאים יבוסס על עיקרון שתי מדינות המתקיימות זו לצד זו בשלום

 כ"ח ניסן תשס"ט

                        22 אפריל 2009

                        2009-0154-236

 

שר התמ"ת נאם בפני הסגל הדיפלומטי לכבוד יום העצמאות ה-61: יש להעצים את שיתוף הפעולה בין מדינות העולם החופשי כחלק מהפתרון למשבר הכלכלי ● העם בישראל שבע ממלחמות ומשפיכות דמים ●  ניתן להגיע לשלום באמצעות הכלת הסדר אזורי בתמיכת מדינות העולם

 

שר התמ"ת, בנימין (פואד) בן אליעזר, אירח הערב (ד') בהרצליה את הסגל הדיפלומטי בארץ בקבלת פנים חגיגית לרגל יום העצמאות ה-61, אותו הוביל המכון הישראלי לייצוא. האירוע נערך במעמד נשיא איגוד לשכות המסחר, עו"ד אוריאל לין, יו"ר ארגון הגג של לשכות המסחר והתעשייה הדו לאומיות, אמנון דותן, יו"ר מכון היצוא הישראלי, דוד ארצי ונשיא התאחדות התעשיינים, שרגא ברוש.

קבלת הפנים הינה הוקרה על תרומת הסגל הדיפלומטי להידוק הקשרים של קהיליות העסקים בארצותיהם עם ישראל.

 

להלן עיקרי דברי השר בן אליעזר, הערב:

 

"ברצוני להודות לכולכם על שהגעתם הערב לחגוג עמנו את יום העצמאות ה- 61 של מדינת ישראל. מאז עצמאותנו, עשינו כל מאמץ בכדי להגיע לפריצת דרך ולהסכמי שלום עם שכנינו ועם עמי האזור. אפילו בימים אלו, יכול אני להבטיח לכם שהעם בישראל שבע ממלחמות ומשפיכות דמים. הרוב המוחלט של אזרחי ישראל רוצה לחיות בשקט.

זהו המקום להזכיר את מערכת היחסים החזקה בנינו לבין שכנותינו – מצרים וירדן. הסכמים אלו מוכיחים לילדנו שהשינוי באזור אכן יכול להתרחש וכי האויבים של אתמול יכולים להפוך לחברים הטובים של מחר.

אני בטוח שכל הסכם שלום עתידי בינינו לבין הפלסטינאים יבוסס על העיקרון הפשוט של שתי מדינות לשני עמים, מדינה אחת יהודית בארץ ישראל ומדינה אחד לפלסטינאים – שתי מדינות החיות אחת לצד השנייה בשלום. אנו יכולים להשיג זאת באמצעות הכלת הסדר אזורי ועל ידי תמיכת מדינות העולם אותם אתם מייצגים.

 

ב-61 השנים האחרונות, על אף האתגרים העצומים עמה התמודדה מדינה צעירה זו, הצלחנו לבנות כלכלה משגשגת שהפכה לזירה עולמית ידועה של חדשנות ושהביאה לביסוס תעשיות תחרותיות ומתקדמות. עובדה זו אפשרה לישראל להמשיך בפיתוח כוחה החברתי, בחיזוק כוח האדם, בפיתוח תשתיות פיזיות ובחיזוק חלק משמעותי מאוכלוסיית ישראל הענייה.

 

צמיחה זו נפגעה כעת בידי הקריסה החדה של הכלכלה העולמית, שהביאה מדינות רבות בעולם לסף הקריסה הכלכלית, עצרה את השגשוג והרווחה של קהילותינו, כאשר האבטלה מכה באופן קשה וחברות סוגרות את שעריהן. השפעות אלו מורגשות היטב בקרב האוכלוסייה הישראלית ובכלכלתה.

 

בכוונתי לרתום את כל כלי ומנגנוני במשרד התעשייה, המסחר והתעסוקה, על מנת להילחם במשבר זה. תהליך זה צריך להתקיים תוך שיתוף פעולה קרוב עם כל השחקנים הרלוונטיים בכלכלה הישראלית, מאחר וזוהי הדרך היחידה להגיע לתוצאות מהירות ואופטימאליות כאחד.

ככלכלה המסתמכת באופן רב על סחר חוץ, אני משוכנע שחלק מהפתרון נעוץ בהעצמת הפעילות הבינלאומית ושיתוף הפעולה.

 

שמח אני לראות בערב זה חברים רבים כל כך ושותפים, עמם אנו יכולים לעבוד יחד. מאחל אני לכולכם ערב מהנה".

 

לפרטים נוספים:

אסף אזולאי - 050-6206616 

אלעזר נבו - 050-6206630


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית