טקס חילופי שר התשתיות הלאומיות בנימין פואד בן אליעזר
טקס חילופי שר התשתיות הלאומיות בנימין פואד בן אליעזר

ז' בניסן התשס"ט
1 באפריל 2009

לש 2009-801

 

                              הודעה לעיתונות: טקס חילופי שר התשתיות הלאומיות

 


השר בן אליעזר: "נצל את התנופה בה התחלנו - ותוכל לכבוש את היעד"; השר לנדאו: "אעשה כל פעולה כדי שלא יהיה מחסור במים ואנרגיה"

 

הבוקר (ד'), נערך טקס חילופי שר התשתיות הלאומיות בין השר היוצא ושר התמ"ת הנכנס, בנימין (פואד) בן אליעזר לבין השר הנכנס, ד"ר עוזי לנדאו. בטקס השתתפו מנכ"ל משרד התשתיות, חזי קוגלר, מנהלי המשרד, עובדיו, מנהלי ועובדי רשות המים ורשות החשמל וכן נציגי החברות הממשלתיות הכפופות לשר התשתיות.

 

בטקס אמר השר בן אליעזר כי "במשרד הזה יש את התשתית החשיבתית הטובה ביותר. אותם הישגים שציינתי בפניך קודם לכן, הגענו אליהם בזכות הציבור פה, ממנו קיבלתי את הידע והמשוב ובזכותו הבאנו את המשרד להישגים. כמי שכיהן במשרדים גדולים כמו הביטחון, הבינוי והשיכון, אמרתי לאחרונה לא פעם שאם הייתה לי את הבחירה – הייתי בוחר במשרד תשתיות. יש כאן אנשים שלא רק אוהבים את מה שהם עושים אלא ניחנים ברצון להגיע להישגים".

 

באשר לשינויים המבניים כפי שהוסכמו בהסכמים הקואליציוניים בין הליכוד לישראל ביתנו  וש"ס בדבר הקמת רשות אנרגיה קובעת מדיניות ומאשרת תכניות פיתוח, אמר השר בן אליעזר כי עוד בשלב המו"מ הקואליציוני הזהיר את עוזי לנדאו. "אתה לא יכול להטיל אחריות על שר ולקחת לא את הסמכות. אם מחר לא יהיו מים – אתה אחראי. אם מחר לא יהיה חשמל – אתה אחראי. אני מאחל לך, חברי, שתדאג לכך שגם תהיה לך את הסמכות, כדי שגם אם תטעה תוכל לומר אני מודה בטעות.

נצל את התנופה בה התחלנו ותמשיך את ההסתערות, עד שתוכל לכבוש את היעד. כשתגיע ליעד תיווכח כמה מרוצה תהיה וכמה מאושרת תהיה החבורה שפה לפניך".

 

השר עוזי לנדאו אמר בטקס כי "כשסיימנו ראשונים את ההסכם הקואליציוני הייתה לי את הפריבילגיה לבחור את התיק אותו ארצה לקחת. כידוע לכם התחלתי כאיש מקצוע, בטכניון, ברפא"ל, אח"כ במשרד התחבורה, ואני שמח שיצא לי לחזור לתחום בו עסקתי. ישנם אתגרים גדולים העומדים בפנינו בתחום המים ובתחום האנרגיה כמו איך לשלב את המשק הפרטי, ואיך להטמיע את הידע הקיים פה ביזמות העסקית, ואיך לשלב אנרגיות מתחדשות. אעשה כל פעולה כדי שלא יהיה מחסור במדינה - לא במים ולא באנרגיה להם אנו זקוקים. אבקש את העזרה של כולם. אנו נמצאים במשבר כלכלי עולמי, יש דברים באינם בשליטתנו. המשרד הזה צריך לתת את התשובה, כדי שכאשר נצא מהמשבר נזנק מחוזקים מול שאר העולם".

 

השר בנימין (פואד) בן אליעזר, בן 73, נולד בעיראק וכעת תושב העיר ראשל"צ, נשוי ואב לחמישה. בן אליעזר סיים את שירותו הצבאי בדרגת תת-אלוף, בתפקידו האחרון כמתאם פעולות הממשלה בשטחים. נבחר לראשונה כחבר כנסת בשנת 1984, ומכהן כשר בשבע ממשלות, כשר הביטחון וסגן רה"מ, כשר התקשורת, שר הבינוי והשיכון וכשר העבודה. בממשלה הנוכחית יכהן כשר המסחר, התעשייה והתעסוקה.

 

השר עוזי לנדאו, בן 66, תושב רעננה, נשוי ואב לשלושה. לנדאו סיים את שירותו הצבאי בדרגת רס"ן בחטיבת הצנחנים, ללנדאו תואר ראשון (B.Sc) ושני (M.Sc) מהטכניון, ותואר דוקטור (Ph.D) שקיבל מהמכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (MIT) בארצות הברית. מנתח מערכות במקצועו. שימש כמנכ"ל משרד התחבורה, נבחר כח"כ לראשונה בשנת 1984 וכיהן כשר בשלוש ממשלות, כשר לביטחון פנים, שר במשרד ראש הממשלה וכעת כשר לתשתיות לאומיות.

  

לפרטים נוספים:

אסף אזולאי, 050-6206616 | אלעזר נבו, 050-6206630

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית