שר החקלאות שלום שמחון לחברי פרלמנט אירופי: אנו מודאגים מהפגיעה ביצוא החקלאי לאירופה בשל המשבר הכלכלי. החרמות על רקע פוליטי אינן תורמות
שר החקלאות שלום שמחון לחברי פרלמנט אירופי: אנו מודאגים מהפגיעה ביצוא החקלאי לאירופה בשל המשבר הכלכלי

5.3.2009

 

החרמות על רקע פוליטי אינן תורמות

 

שמחון אמר כי הכלכלה הפלשתינית תזדקק לשוק הישראלי גם בשנים הבאות

 

שר החקלאות שלום שמחון, נפגש היום עם חברי הועדה החקלאית של הפרלמנט האירופי ואמר להם כי ישראל מודאגת מהפגיעה בייצוא החקלאי הישראלי בשל הקטנת הביקושים וירידת המחירים באירופה. שמחון ציין כי 25% מכלל הייצור החקלאי הישראלי מיועד לייצוא לאירופה וכי החרמות של תוצרת חקלאית ישראלית משיקולים פוליטיים אינה מסייעת.

 

שמחון ציין כי הכלכלה הפלשתינית בעזה תזדקק לשוק הישראלי גם בשנים הבאות, שכן גודל השטח הפלשתיני ויכולת הייצור לא יאשרו לפלשתינים לפתח חקלאות שתספק את כלל התצרוכת והיא תתבסס גם בעתיד על תוצרת חקלאית ישראלית. לדברי שמחון ישראל לוקחת בחשבון כי עליה לספק תצרוכת חקלאית לעזה, בבואה להקצות אמצעי ייצור חקלאיים לחקלאים בישראל. "המצב הביטחוני פגע במערך החקלאי ובשירותים החקלאיים שאנו מספקים לעזה, זאת על אף ששר הביטחון, אהוד ברק, נותן עדיפות גדולה למעבר תוצרת חקלאית לעזה ולפתרון בעיות בתחום החקלאות. יש לנו עניין בהמשך הקשרים גם בכדי להבטיח את הפיקוח בכל הנוגע למחלות בעלי חיים ולהגנת הצומח". שמחון ציין לטובה את פריחת החקלאות ביו"ש, הנובעת בין השאר בשל העובדה כי השנה החולפת הייתה שנת שמיטה, דבר שאפשר הגדלת הייצור החקלאי ביו"ש לטובת צרכנים דתיים בישראל. 

 

מוסרת: טלי סולגניק כרמי, 0506241011

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית