ח"כ אורית נוקד: מכתב תמיכה בעוטף עזה
ח"כ אורית נוקד: מכתב תמיכה בעוטף עזה

‏יום שני כ"ג טבת תשס"ט

19 ינואר, 2009

 

 

אלה ימים קשים לאזרחי ישראל, לתושבי עוטף עזה והדרום, לחיילים הלוחמים להגנתם בשטח אויב ולמשפחות החיילים. אני רוצה לחזק את כולכם. אנחנו נמצאים על צומת דרכים, ותקוותי שלא ירחק היום בו ישוב השקט לאזור. בד בבד אני רוצה לשלוח את תמיכתי ואמונתי המלאה בחיילי צבא ההגנה לישראל ולהתפלל לשלומם.


בשמונה השנים שעברו מאז חודש ינואר 2001 בו החל טרור הרקטות של חמאס על ישראל אתם, תושבי עוטף עזה ושדרות, הייתם קו החזית של המדינה. אתם שילמתם את מחיר ההמתנה לפעולה צבאית נגד חמאס, וחייתם בתנאים בלתי-אפשריים של חוסר ודאות וחרדה מתמדת. אך במקום שמלחמת ההתשה הקיומית והפסיכולוגית שהכריז חמאס תשבור את רוחכם, הפכתם לחזקים ולמלוכדים מאי-פעם. בתום הרגיעה ועם ההסלמה, אני יודעת שכוחכם רב מתמיד ואין אתגר היכול לכם.

 

ישנן יוזמות רבות של נתינה שמגיעות מהתנועה הקיבוצית ומכל רחבי החברה הישראלית ומטרתן אחת – לסייע לכם בימים אלו של מבחן. אני מאמינה שמקור עוצמתה של החברה הוא בסולידריות שלה. כוחנו באחדותנו וזו ההזדמנות של כל אחת ואחד מאתנו לסייע ולתרום.

 

עלינו לזכור חייל אחד שנמצא רחוק מהבית, גלעד שליט, ולהתפלל לשלומו. תקוותי שנוכל להשיבו הביתה בריא ושלם.

 

תקופת הרגיעה אפשרה לצה"ל להיערך מבצעית ומודיעינית, ולדרג המדיני להכין את דעת הקהל העולמית לפעולה שמטרתה הגנה על אזרחים. שהרי מלחמתנו היא נגד אויב שמטרתו היא לפגוע באורחות חיינו ואף לכלותנו.

 

כל החלטה במהלך הפעולה בעזה היא החלטה קשה שנעשית מתוך מחויבות להגנת האזרחים וריבונותה של ישראל ותוך הבנת מכלול הסיכונים ובהם הסיכון לחיי אדם. מנהיגות נבחנת ביכולת לקבל החלטות אמיצות תוך הפעלת שיקול דעת מעמיק ואחראי, ולהוציא אותן לפועל בנחישות. לנו באמת יש מנהיגות!

 

ח"כ אורית נוקד

 

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית