ח"כ נוקד בהדלקת נרות עם ילדי קיבוץ גבים: "אתם הגיבורים האמיתיים של חנוכה"
ח"כ נוקד בהדלקת נרות עם ילדי קיבוץ גבים: "אתם הגיבורים האמיתיים של חנוכה"

יום ראשון כ"ב טבת תשס"ט

‏18 ינואר 2009                         

 

"אנחנו אוהבים את חנוכה אבל רוצים שייגמר כבר הצבע האדום", אמר לח"כ אורית נוקד (עבודה) אחד מילדי שכבת ב' בקיבוץ שספג רק אתמול קסאם


"אנחנו עושים הכל כדי שבשנה הבאה תוכלו לחגוג את חנוכה בלי צבע אדום ועם גלעד שליט", השיבה חברת הכנסת אורית נוקד לילדי שכבות א'-ג' בקיבוץ גבים ששאלו אותה איך מתכוונים לעזור להם. ח"כ נוקד התארחה הבוקר (יום חמישי 25.12.2008) בהדלקת נרות בבית הילדים יחד עם ח"כ שלי יחימוביץ' ומזכ"ל מפלגת העבודה ח"כ איתן כבל.

 

"אתם הגיבורים האמיתיים של חנוכה. אתם הגיבורים של גבים ושל עוטף עזה", אמרה נוקד לילדי הקיבוץ שספג אתמול רקטת קסאם. "כל מי שגר באזור, אם בגבים ואם בשדרות, אם בקיבוץ ואם בעיר – הוא גיבור. המדריכים הצעירים, בני קיבוץ גבים, סיפרו שהילדים סובלים מחרדות עקב אזעקות ה"צבע אדום" ההופכות בימים האחרונים תכופות יותר ויותר.

 

"כשהקסאם הראשון נחת בקיבוץ כל המציאות שלנו השתנתה. האנשים עם חרדות. הילדים עם חרדות. כל שנה אנשים עוזבים. השנה עזבו כעשר משפחות עם ילדים. אבל אנחנו מתגברים. החיים חזקים מהכל ואנחנו נמשיך הלאה", אמר איתן קוחלי, מדריך בוגר בבית הילדים. "הילדים כבר התרגלו לחיים כאן. אחרי נפילה או אזעקה הם חוזרים לשחק בלי בכי ובלי דמעות. התרגלנו למציאות הקשה הזו".

 

נעמה, בת 9, נרגשה לקראת הצגת החנוכה לה התכוננו הילדים במהלך השבוע תוך כדי שהאזור התלקח. "אתמול בזמן החזרות נפל אצלנו קסאם, אבל אנחנו התרגלנו כבר לקסאמים. אולי זה יום אחד ייפסק, אם מי שיהיה ראש הממשלה יעשה שלום עם האויבים שלנו". "אנחנו צריכים לבחור את האדם המנוסה ביותר, שיידע לקבל את ההחלטות הנכונות כדי להפסיק את הקסאמים ולהשיב את גלעד שליט הביתה", הסבירה ח"כ נוקד לילדים.

 

 בברכה,

זאב ינאי

דובר ח"כ אורית נוקד

050-6230286

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית