שר החקלאות, שלום שמחון, הודיע כי יחולקו אמצעי מיגון עבור חקלאי עוטף עזה
שר החקלאות, שלום שמחון, הודיע כי יחולקו אמצעי מיגון עבור חקלאי עוטף עזה

5.1.2009

 

החל משבוע הבא יחולקו עוד 50 מיגוניות ו-120 מסתורי בטון בצורת גליל, שיהוו אמצעי מיגון בשטח פתוח עבור חקלאים ועובדים בחקלאות, שרוצים להמשיך לעבוד במקומות בהם מתיר הצבא לעבוד עבודה חקלאית, כך הודיע שר החקלאות, שלום שמחון, שסייר היום בעוטף עזה, בלווית מנכ"לית המשרד, יעל שאלתיאלי. אמצעי המיגון יחולקו לשטחים חקלאיים בהתאם למפת פיקוד העורף הקובעת הריחוק מהגבול. גלילי הבטון מצטרפים למיגוניות שהוצבו בשדות ומיגון הטרקטורים שנעשה במסגרת תוכנית של משרד החקלאות ומשרד הביטחון בעלות של 4 מיליון ₪. ממכתבים שקיבל השר עולה כי מיגוניות אלו הצילו במספר מקרים את חיי העובדים שהשתמשו במיגון. בשלב השני של תוכנית זו יושקעו במיגון 4 מיליון ₪ נוספים.

 

שמחון אמר כי יש חשיבות המשך העבודה מצד אחד ולעמידה בהוראות פיקוד העורף מצד שני. שמחון אמר כי משרדו נערך להכנת תוכנית שתאפשר מתן מהיר של פיצויים בגין הפסקת העבודה החקלאית בדומה למסלולי הפיצוי שניתנו בשעתו בצפון, בעקבות המלחמה.

 

כמו כן אמר שמחון כי יבדוק האם ניתן לבטל את הקיצוץ הצפוי במים בכל הנוגע לחקלאי עוטף עזה, או לצמצמו בהשוואה לאזורים אחרים, הן בכל הנוגע למים שפירים והן למי השפד"ן.

 

מוסרת: טלי סולגניק כרמי, 0506241011


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית