השר הרצוג והמנכ"ל איצקוביץ דורשים לקיים דיון חירום לגיבוש תוכנית הצלה לארגונים ההתנדבותיים מהמגזר השלישי
השר הרצוג והמנכ"ל איצקוביץ דורשים לקיים דיון חירום לגיבוש תוכנית הצלה לארגונים ההתנדבותיים מהמגזר השלישי

‏01.01.2009

 

 

השר הרצוג  והמנכ"ל איצקוביץ דורשים לכנס בדחיפות דיון חירום במטרה לגבש תוכנית הצלה לארגונים ההתנדבותיים מהמגזר השלישי שנפגעו עקב המשבר הכלכלי

 

הרצוג: התוכנית צריכה להיות מתורגמת להצעת מחליטים שתבוא לאישור הממשלה. לא ניתן להמתין עם הנושא עד לאישור תקציב המדינה. לסוגיה בוערת זו השלכות קשות על השכבות החלשות, שמשלמות מחיר יקר מאוד עקב במשבר הכלכלי"

 

 השר יצחק הרצוג, שר הרווחה והשירותים החברתיים ומנכ"ל המשרד, נחום איצקוביץ, תובעים לכנס בדחיפות דיון חירום של משרד הרווחה, הבריאות, החינוך האוצר ומשרד ראש הממשלה במטרה להגיע להסכמה בדבר תוכנית הצלה מקצועית, שתגן על הארגונים החברתיים מהמגזר השלישי שנפגעו עקב המשבר הכלכלי, אותה ניתן יהיה להוציא אותה מהכוח אל הפועל בפרק  זמן מיידי.

 

לדברי הרצוג: התוכנית צריכה להיות מתורגמת להצעת מחליטים שתבוא לאישור הממשלה. מדובר בסוגיה דחופה מאוד שלא ניתן להמתין עם פתרונה עד לחודש מאי עם אישור תקציב המדינה. המצוקה ההולכת וגוברת של הארגונים ההתנדבותיים הובילה לכך שארגונים רבים נמצאים על סף קריסה. לעובדה זו השלכות קשות על השכבות החלשות, ששוב משלמות את המחיר היקר עקב המשבר הכלכלי".

 

לדברי איצקוביץ: המשבר הכלכלי הגלובלי כבר פגע בפעילות של ארגונים רבים ואנו צופים כי המצב ילך ויחמיר. ארגונים אלו מסייעים לאזרחים רבים בקרב השכבות החלשות ובמיוחד בעיתות משבר".

 

יודגש כי לאחרונה אישר החשב הכללי את יוזמת שר הרווחה ומנכ"ל המשרד לפיה יתקיים הסדר שיאפשר חלופת הערבויות שנדרשים חלק מהארגונים להעמיד בקיזוז תשלומים של משרד הרווחה לארגונים אלו.

 

משרד הרווחה והשירותים החברתיים נמצא בקשרי עבודה שוטפים עם מאות ארגונים ועמותות מהמגזר השלישי מדי שנה ומוביל באמצעותם עשרות פרויקטים חברתיים וטיפוליים בכל רחבי הארץ בהיקף של כ-2.5 מיליארד שקל בשנה.


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית