הודעה לעיתונות: ח"כ נוקד לאולמרט: "כפי שפתרת את משבר הפנסיה פתור את משבר מכסות המים"

כנסת ישראל

 ח"כ אורית נוקד

 

הודעה לעיתונות

 

ח"כ נוקד לאולמרט: "כפי שפתרת את משבר הפנסיה פתור את משבר מכסות המים"

 

ח"כ נוקד לאולמרט: "כפי שפתרת את משבר הפנסיה פתור את משבר מכסות המים"

 

ח"כ אורית נוקד, יו"ר השדולה לפיתוח הגליל, דורשת מראש הממשלה להתערב מיידית במשבר מכסות המים: "אם באמצעות מניעת הקיצוץ במכסות, או באמצעות פיצוי החקלאים על הפגיעה בעורק החיים של משלח ידם"

 

במכתב חריף לראש הממשלה, אהוד אולמרט, שנשלח ביום שישי האחרון (12.12.2008) דרשה ח"כ אורית נוקד (עבודה) את התערבותו המיידית במשבר מכסות המים לחקלאים: "המשבר הכלכלי הגיע לפתחה של מדינת ישראל, וממשלת ישראל נדרשת להערכות מיוחדת. בנסיבות אלו לא תעלה על הדעת פגיעה שכזו בחקלאות ובחקלאים, כמו שלא תעלה על הדעת פגיעה בפנסיה של הציבור ובעסקים".

 

"במהלך העשור האחרון שיתף ציבור החקלאים שיתף פעולה עם ראשי משק המים בכל עת שנדרשה הפחתה בהקצאות המים לחקלאות", אמרה ח"כ נוקד במכתבה לראש הממשלה. "אשתקד הופחתה מכסת המים לחקלאות מ-620 מיליון מטר קוב והועמדה על 454 מיליון מטר קוב - קיצוץ של 166 מיליון מטר קוב במכסות. משמעות התכנית החדשה שאושרה ברשות המים ביום חמישי, 11.12.2008, לפיה יקוצצו 100 מיליון מטר קוב נוספים של מים שפירים - עקירת 145 אלף דונם מטעים נושאי פרי, או לחליפין הפסקה גידול של 250-300 אלף דונם גידולי שדה. בכוונת רשות המים לקצץ עוד כ-30 מיליוני מטר קוב מי קולחין בהם משתמשת החקלאות".

 

ח"כ נוקד המשמשת כיו"ר השדולה לפיתוח הגליל דורשת פתרון מיידי: "כפי שידעת למצוא פתרון למשבר בהשכלה הגבוהה ולמשבר רשת הבטחון הפנסיונית, עליך להתערב ולמצוא פתרון למשבר מכסות המים בחקלאות. אם באמצעות מניעת הקיצוץ במכסות - או באמצעות פיצוי החקלאים על הפגיעה הקשה בפרנסתם".

 

בברכה,

זאב ינאי

דובר ח"כ אורית נוקד


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית