השר הרצוג ודומיניסיני מגבשים פיתרון לבעיית ילדים קטועי גפיים שאינם מקבלים קצבת נכות
השר הרצוג ודומיניסיני מגבשים פיתרון לבעיית ילדים קטועי גפיים שאינם מקבלים קצבת נכות

 

‏21.12.2008

 

 

במקביל דורש הרצוג מהאוצר לאשר לאלתר את הקצאת הסכום הדרוש (כ-75 מליון ₪) לביצוע המלצות ועדת אורנוי, כך שעוד כ-4000 ילדים נכים  הסובלים מליקויים התפתחותיים חמורים או מחלה כרונית קשה יזכו לקצבת נכות.

 

השר יצחק הרצוג, שר הרווחה והשירותים החברתיים, ומנכ"לית המוסד לביטוח לאומי, אסתר דומיניסיני, פועלים לגיבוש פיתרון לבעיית ילדים קטועי גפיים שאינם מקבלים כיום קצבת נכות.

נכון להיום, לא כל הילדים קטועי הרגליים בישראל זכאים לקבל קצבת ילד נכה. מדובר בשינוי אשר יבוא לידי ביטוי לתיקון בהמלצות ועדת אורנוי, שנמצאות בהליך חקיקה בכנסת.

 

יודגש כי בביטוח הלאומי נמצאה לאחרונה פיתרון לבעייתה של קארין גואטה בת ה-16, אשר למרות היותה נכה וקטועת רגל אחת, נשללה ממנה קצבת ילד נכה.

נושא בעייתם של עוד  כ-170 ילדים בישראל הנמצאים במצב דומה לזה של קארין, הועלה גם בפגישות שנערכו בין הרצוג לדומיניסיני והצוותים המקצועיים הבכירים בביטוח הלאומי.

 

במקביל דורש השר הרצוג מהאוצר לאשר לאלתר את הקצאת הסכום הדרוש (כ-75 מליון ₪) לביצוע המלצות ועדת אורנוי, משנת 2000, כך שעוד כ-4000 ילדים נכים  הסובלים מליקויים התפתחותיים חמורים או מחלה כרונית קשה  יזכו לקצבת נכות.

 

פנינה בן עמי, יועצת תקשורת לשר
משרד הרווחה והשירותים חברתיים
ט"ל:  02-6752866              
פקס: 02-5666385   
רח' קפלן 2 קריית הממשלה
ירושלים


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית