השרים יצחק הרצוג ויולי תמיר השיקו הבוקר התוכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון
השרים יצחק הרצוג ויולי תמיר השיקו הבוקר התוכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון

 

15.12.2008

 

הרצוג: "אסור לממשלות הבאות, יהיו אשר יהיו, לפגוע בתוכנית, לקצץ בתקציבה או  לחלל אותה. היא חיונית להבטחת הדור הבא"

 

שר הרווחה והשירותים החברתיים, יצחק הרצוג ושרת החינוך, יולי תמיר, השיקו הבוקר את התוכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון. באירוע השתתפו גם מנכ"לי המשרדים: רווחה, חינוך, בריאות, וקליטה.

 

התוכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון היא תוכנית משותפת למשרדי הרווחה, החינוך, הבריאות הקליטה והביטחון פנים. התוכנית מכוונת לצמצם את היקף מצבי הסיכון בקרב ילדים ובני נוער ולשפר את מצבם בשבעה תחומי חיים: קיום פיזי בריאות והתפתחות, השתייכות למשפחה, למידה ורכישת מיומנויות, רווחה ובריאות רגשית, השתייכות והשתתפות חברתית, הגנה מפני אחרים והגנה מפני התנהגויות מסכנות שלהם עצמם.

התוכנית מיושמת ב-54 יישובים ואגדים ברחבי הארץ ומקיפה כ-40% מכלל הילדים ובני הנוער בסיכון בני לידה עד 18.

 

לדברי השר הרצוג: "התוכנית עושה מהפכה אמיתית שניתן יהיה למדוד את הישגיה רק בעוד 15 שנה. אנו מטפלים בבעיה מראש ולא מתמודדים עם השלכות הבעיה בדיעבד. אסור לממשלות הבאות, יהיו אשר יהיו, לפגוע בתוכנית, לקצץ בתקציבה או  לחלל אותה. היא חיונית להבטחת הדור הבא ועושה חסד גדול במיוחד בילדים ונוער בסיכון מהשכבות החלשות ומהיישובים החלשים".

 

נחום איצקוביץ, מנכ"ל רווחה אמר: "האחריות לביצוע  התוכנית נמצאת אצל ראשי הרשויות המקומיות. משרד הרווחה יסייע, ידריך ויתקצב ויאפשר לראשי הרשויות חופש פעולה. עם זאת, התוכנית לא יכולה להסתפק רק בנתינת מרחב מחייה לשלטון המקומי. לא נסתפק רק בביצוע אלא, נעמיד מדדי ביצוע ברמה המשרדית ובמחוזות כדי להבטיח הפעלה נכונה ביותר של התוכנית".

 

נשיאת מועצת העיתונות, השופטת בדימוס דליה דורנר, הדגישה כי כשטובת הילד וזכויות ההורים מתנגשים – טובת הילד קודמת. גם לילד יש זכויות אדם. אסור לשכוח שמדינת ישראל אשררה את האמנה הבינלאומית לזכויות הילד. חשוב להשקיע בחינוך של הילד מגיל לידה. הדבר יחסוך הוצאות כספיות ועליות למדינה בשלבים מאוחרים יותר.

 

לפרטים: פנינה בן עמי 050-6214186


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית