"תעריף חשמל חברתי" - הרצוג ובן אליעזר החליטו: צוות משותף יבחן זכאות להפחתת תשלום החשמל לציבור הנכים הקשים
"תעריף חשמל חברתי" - הרצוג ובן אליעזר החליטו: צוות משותף יבחן זכאות להפחתת תשלום החשמל לציבור הנכים הקשים

 

11.12.2008

 

ביוזמת השרים יצחק (בוז'י) הרצוג, שר הרווחה והשירותים החברתיים, ובנימין (פואד) בן אליעזר, שר התשתיות הלאומיות, יוקם צוות משותף של שני המשרדים על מנת לבחון מתן זכאות להפחתת תשלום החשמל לציבור הנכים הקשים.

 

בצוות חברים נציגים ממשרד התשתיות הלאומיות, משרד הרווחה והשירותים החברתיים, המוסד לביטוח לאומי ורשות החשמל. מדובר במהלך שנועד להוסיף את ציבור הנכים הקשים לקבוצת הזכאים לתשלום מופחת בחשמל, כפי שנקבע על פי חוק החשמל לקבלת ההנחה.

 

סעיף 31 לחוק החשמל מפרט שיקולים שניתן להביא בחשבון בעת קביעת תשלום מופחת לאוכלוסיות נזקקות נוספות. לפי הסעיף הנ"ל קביעת אוכלוסיות נזקקות נוספות נעשתה בעבר על ידי שר התשתיות הלאומיות בהתייעצות עם שר הרווחה והשירותים החברתיים ובהסכמת שר האוצר.

 

לדברי השר הרצוג, "מדובר בצעד חברתי וצודק שיקל על נכים קשים רבים, אשר צריכת החשמל שלהם היא לרוב מעל לממוצע בשל מוגבלותם. הנושא אף עלה בשביתת הנכים האחרונה ואני סבור כי נכון לפעול בתחום זה".

 

לדברי השר בן אליעזר, "החברה בישראל חייבת לפעול על מנת להקל על ציבור הנכים, במיוחד במצרך הבסיסי של חשמל. הצוות שהקמנו יפעל במהירות האפשרית על מנת לבחון את ההקלה בתעריפי החשמל לציבור זה".

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית