השר יצחק הרצוג בכנס חירום של עמותת לתת: "יש כהות חושים, חומה אטומה ואי הבנה בסיסית במסדרונות האוצר, בצורך לסייע למשפחות, יחידים ולשכבות החלשות"
השר יצחק הרצוג בכנס חירום של עמותת לתת: "יש כהות חושים, חומה אטומה ואי הבנה בסיסית במסדרונות האוצר, בצורך לסייע למשפחות, יחידים ולשכבות החלשות"

9.12.2008

 

בהנחיית הרצוג יעביר המשרד את יתרות התקציב של 2008 לרשויות החלשות במטרה לסייע להם להתמודד עם הצרכים הגדלים כבר בתחילת 2009.

 

השר יצחק הרצוג, שר הרווחה והשירותים החברתיים, נשא הבוקר דברים בכנס החירום של עמותת לתת בו הוצג דו"ח העוני האלטרנטיבי. בדבריו התייחס הרצוג למאבק שהוא מנהל מזה חצי שנה מול האוצר להביא לאישור ויישום דוח איצקוביץ, להבטחת ביטחון תזונתי לאזרחים.

 

"יש כהות חושים, חומה אטומה ואי הבנה בסיסית במסדרונות האוצר בצורך לסייע למשפחות, יחידים ולשכבות החלשות", אמר הרצוג והוסיף: " ארה"ב מקצה 65 מיליארד דולר לטובת ביטחון תזונתי. אין סיבה שלא נעשה זאת גם בארץ. המגזר השלישי הוא חיוני. הגיע הזמן להפוך את התמיכה לממלכתית. זה לא הופך את הסיוע לסעד. חשוב שהממשלה תעבוד עם הגופים בשטח. מאות אלפי ישראלים עדיין חיים בעוני. יש כאן מאבק אמיתי על תפיסות עולם. האם מחלקים את ההון בצורה אחרת, צודקת יותר. הציבור יידרש להכריע בעשרה בפברואר".

 

עוד ציין הרצוג כי בהתאם להנחייתו יתרות התקציב של משרד הרווחה לשנת 2008 יועברו לרשויות החלשות כדי לסייע להן להתמודד עם הצרכים הגדלים כבר בפתחה של שנת 2009.

 

לפרטים: פנינה בן עמי 050-6214186

 

פנינה בן עמי
יועצת תקשורת לשר
משרד הרווחה והשירותים חברתיים
ט"ל:02-6752866
פקס:02-5666385
רח' קפלן 2 קריית הממשלה
ירושלים

 

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית