מנכ"ל משרד התשתיות הלאומיות, חזי קוגלר נפגש ביום ה' 30.10 עם סטיבן ג'ונסון, ראש הסוכנות להגנת הסביבה האמריקאי וצוותו.
משרד התשתיות נפגש עם ראש הסוכנות להגנת הסביבה האמריקאי
בתמונה מימין: חזי קוגלר, מנכ"ל משרד התשתיות; ג'יימס קנינגהאם, שגריר ארה"ב בישראל; סטיבן ג'ונסון, ראש הסוכנות להגנת הסביבה האמריקאי

מנכ"ל משרד התשתיות הלאומיות, חזי קוגלר נפגש הבוקר (ה' 30.10.2008) עם סטיבן ג'ונסון, ראש הסוכנות להגנת הסביבה האמריקאי וצוותו.

 

בפגישה נכחו גם שגריר ארה"ב בישראל, ג'יימס קנינגהאם, המשנה למנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, יוסי ענבר מנהל רשות המים, אורי שני ומנכ"ל חברת מקורות, עידו רוזוליו.

 

 

 

 

מר קוגלר סקר בפגישה את הנושאים בהם עוסק המשרד, במרכזם הבטחת מקורות האנרגיה ומצב משק מים. "החלטת המשרד הינה כי התחנות הפחמיות העתידיות יהיו מבוססות כולן על טכנולוגיה של 'פחם נקי' (IGCC)". מר ג'ונסון השיב כי בטווח הארוך מתכוונת ארה"ב לבסס על פחם 50 אחוז ממקורות האנרגיה שלה, זאת בדומה לישראל. "אנחנו לא יכולים לברוח מפחם מסיבות של בטחון אנרגיה", אמר ג'ונסון, "אך גם כן עוברים לפחם נקי וכן משתמשים בהטמנת "CO2. קוגלר סיפר כי בישראל החל תהליך של בדיקת אפשרות להטמנת הגזים הרעילים, וכי הבעיה העיקרית הינה מציאת אותם מקומות להטמנה.

עוד דנו בנושא של שיתוף פעולה בין המדינות להגנה על מקורות המים. הצד הישראלי הציג את תכניות ההגנה של ישראל על אותם המקורות. לבסוף דנו בנושאים של אנרגיות מתחדשות, כולל ההליכים בהם ישראל נוקטת על מנת לקדם אנרגיות אלו וכן החשיבות בהבאה בחשבון של עלויות המזהמים הכרוכות בייצור אנרגיה בכללה במשק.

 

בתמונה מימין: חזי קוגלר, מנכ"ל משרד התשתיות; ג'יימס קנינגהאם, שגריר ארה"ב בישראל; סטיבן ג'ונסון, ראש הסוכנות להגנת הסביבה האמריקאי.

צילום: משרד התשתיות הלאומיות.

 

לפרטים נוספים: אסף אזולאי, יועץ תקשורת לשר התשתיות, 050-6206616


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית