על השטרסלריזם ועל כלכלת אמת וכלכלת שקר, וגם ההסכם הקואליציוני המלא
על השטרסלריזם ועל כלכלת אמת וכלכלת שקר, וגם ההסכם הקואליציוני המלא
17.10.2008

 

שלום לכולכם,

 

"רק מי שרואה את הכלכלה כשדה קרב, ולא כמנגנון שנועד לווסת בתבונה חיים הגונים ומשגשגים בחברה אנושית, יכול להעלות בדעתו כי מי שמאמינים, כמוני, בסוציאל דמוקרטיה "שמחים לאידם" של "העשירים", בגלל התמוטטות השווקים.

 

זו האשמה דמונית ("שלי יחימוביץ' צריכה להיות מרוצה") שטפל עלי שטרסלר כאן, הנובעת מהיעדר מוחלט של הבנה מהי סוציאל דמוקרטיה שפויה. איך אפשר לשמוח כאשר מעמד הביניים, שהוא חוט השדרה של כל חברה ושל כל כלכלה, רואה את חסכונותיו שאותם צבר בעמל רב מתפוגגים בתוך כלכלה פיקטיבית שיצרו נוכלי הבורסה?... הרבה חשבון נפש ובדיקה עצמית יש לסוגדים לכוחות השוק לעשות נוכח אליליהם שהכזיבו. אבל מתברר ששטרסלר היה הזריז מכולם ומצא שאני האשמה. אני מודה לו על הכבוד שהוא חולק לי, אבל זה מגוחך. מוטב שבמקום להכות על חזה של אחרים, שהתריעו מפני המתרחש, יכה על חזהו שלו ויבדוק ביושר את חלקו במה שהוא עצמו מכנה "השוד הגדול ביותר בהיסטוריה".

 

זו חלק ממאמר תגובה שלי שמתפרסם היום בעיתון הארץ לכתבה של נחמיה שטרסלר. כנסו למאמר המלא, שם תמצאו גם לינק למאמר של שטרסלר. אתם מוזמנים לשלוח לאתר את תגובותיכם ואת הניתוחים שלכם למתרחש עכשיו.

 

באתר מתפרסם גם ההסכם הקואליציוני המלא של העבודה עם קדימה. יש לי ביקורת קשה על ההסכם הזה ועל כל המשתמע ממנו, כרגע אני נוצרת אותה כדי לאפשר לכל הפחות לתקן כמה מן השגיאות שנעשו בו. בינתיים אתם מוזמנים לקרוא בו בעיון ולהביע את דעתכם.

 

שבת שלום,

שלכם, שלי

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית