שנה טובה, גמר חתימה טובה, וסליחה. וגם על תאוות בצע ועל לוביסטים
שנה טובה, גמר חתימה טובה, וסליחה. וגם על תאוות בצע ועל לוביסטים
8.10.2008

 

שלום לכולכם,

 

די לחזירות ולמשכורות העתק של המנכ"לים בחברות הבורסאיות, ובמיוחד על רקע הקריסה המהדהדת של שיטת "כוחות השוק" שזכתה למעמד של דת.

 

הצעת החוק שלי, המגבילה את שכר הבכירים, שקיבלה כבר מזמן את תמיכתה (הרפה) של הממשלה ועברה בקריאה טרומית – פרצה שוב לתודעה אחרי עבודה ממושכת עליה של עמית ושלי מול האוצר, הרשות לניירות ערך, ושר המשפטים. בכתבה של סמי פרץ עורך דמרקר תוכלו לקרוא בפירוט על ההצעה ועל ההסכמות שהשגנו עד עכשיו.

 

טל וולפסון כתב מכתב לשרים ולח"כים של מפלגת העבודה, ושאל אותם איך ייתכן שאפי אושעיה, לוביסט צמרת של בעלי ההון,  מנהל את המשא ומתן הקואליציוני של מפלגת העבודה. שאלה מצויינת, יש לציין, והנה חלק מתשובתי : "...אושעיה הוא אומנם ח"כ לשעבר במפלגת העבודה, חבר המפלגה ומוסדותיה, ואף איש נבון ומוכשר שאני מעריכה באופן אישי, אבל מינויו של לוביסט בכיר ביותר ב"פוליסי", משרדו של בוריס קרסני העושה לובינג ומייעץ כמעט לכל עשירי המשק – הוא בגדר ליקוי מאורות. מפלגה המתיימרת להיות סוציאל דמוקרטית אינה יכולה לשלוח למ"ומ את נציגם של בעלי ההון, אשר יש לו ניגוד אינטרסים מובנה...". למכתב המלא של טל ולתשובה המלאה.

 

פרסום ההתכתבות אצלנו באתר וב"עבודה שחורה" גרר ידיעה במעריב ועורר תגובות רבות. הנה לינקים לחלק מהראיונות: ראיון של טל וולפסון אצל קרן נויבך ברשת ב', ושני ראיונות שלי גם בנושא שכר הבכירים וגם בנושא אפי אושעיה, אצל רזי ברקאי בגל"צ, ואצל גל גבאי ואורלי וילנאי ברדיו 99.

 

ועוד קצת תקשורת: פרגון מאוד יפה של עודד שחר הפרשן הכלכלי של ערוץ 1, וראיון (לא מצחיק) שלי בתוכנית המאוד מצחיקה של יעקב כהן.

 

לחברי המפלגה שבכם – מועמדים של העבודה מתמודדים עכשיו בבחירות המוניציפאליות הן לרשימות והן לראשות הישוב עצמה. חלק חברו למפלגות אחרות ואחרים רצים (באומץ) עם האותיות א.מ.ת. אם אתם רוצים לעזור להם ולא יודעים איך – כתבו לנו ואנחנו נעשה את הקשר.

 

ערב יום כיפור אני מבקשת סליחה ממי מכם שפגעתי בו, בכל דרך. אם לא הייתי סבלנית מספיק, אם התשובות שנתתי לא סיפקו, ואם אכזבתי אתכם בעמדה או במהלך שנקטתי. וזו שוב הזדמנות להודות לכם על הגיבוי והחיזוק, על הנכונות להושיט יד ולסייע בנדיבות, על השותפות לדרך, ועל העמידה שלכם לצדי גם בהצלחות וגם ברגעי משבר.

 

שנה טובה, גמר חתימה טובה, וצום קל לצמים.

 

שלכם, שלי

 

*ותוספת מעמית: בשבוע שעבר, אחרי שמונה שנים, נכנס לתוקף התיקון לחוק העסקת עובדים על ידי קבלני כוח אדם. למרות האיומים של הקבלנים, והנחיות שגויות של המדינה, הצלחנו בכוחות משותפים להביא למצב טוב יותר ממה שהיה צפוי. אנחנו עובדים על תיקונים נוספים ועל סיוע לעובדים, ולא בהכל הצלחנו, אבל אנחנו צועדים בכיוון הנכון - הגברת הביטחון התעסוקתי לאלפי עובדים נוספים. שנה טובה.

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית