ירון זליכה ואני, שת"פ עם יריבים אידיאולוגיים, עוד ציונות ועוד שקשוקה
ירון זליכה ואני, שת"פ עם יריבים אידיאולוגיים, עוד ציונות ועוד שקשוקה
17.9.2008

 

היי חברים,

 

 

קיצור תקופת התיישנות זה רע לחלשים. אתמול, בוועדת חוקה, בשקט אבל בהצלחה יתירה, טרפדנו הצעת חוק ממשלתית של שר המשפטים פרידמן לקצר את תקופת ההתיישנות משבע לארבע שנים. קיצור כזה היה פוגע בעובדים שמבקשים לתבוע מעבידים שניצלו אותם לאורך שנים ארוכות, הוא היה מונע מקורבנות תקיפה מינית, בעיקר ילדים שנאנסו בידי בן משפחה – לתבוע את מעניהם, ומהמדינה למצות את הדין עם העבריינים, ועוד ועוד. ולמה המדינה רצתה לקצר? בשביל ייעול וחיסכון. אתם מבינים? ייעול וחיסכון לעומת עשיית צדק. גייסנו רוב של 8 מול 3 בוועדה, והפלנו את החוק שהיה כבר בשלב מתקדם מאוד.

 

זכויות עובדי קבלן, ירון זליכה, ואני. החשב הכללי באוצר לשעבר ירון זליכה מייחד פרק בספרו החדש "הגווארדיה השחורה" לעבודה המשותפת שלי ושלו בנושא אכיפת חוקי העבודה ושמירה על זכויות עובדי קבלן. תוכלו לקרוא איך עבודה משותפת ויסודית עם אחד מכוהני אידיאולוגיית ביבי מביא תוצאות יפות.

 

נחוצים קודם כל חיבה, הערכה, אמון וכימיה אישית. גם בבלוג שלי אני כותבת, אפרופו זליכה, על שיתוף הפעולה שלי עם יריבים אידיאולוגיים ופוליטיים, מפרטת מיהם השותפים האלה שלי, ומסבירה איך עושים את זה ולמה.

 

עוד קצת שקשוקה. במוסף "פירמה" של גלובס יש כתבה גדולה על פאנל שהשתתפתי בו לפני הקרנת הסרט "שיטת השקשוקה". על כוחם הבלתי מוגבל של בעלי ההון ועל האיתרוג שלהם בתקשורת. כנסו, מעניין. יש גם וידאו.

 

"להיות עם חופשי בעירנו. על שלי יחימוביץ', ציונות, וצריף לחוף הים התיכון." עו"ד דני זמיר, ראש המכינה הקד"צ למנהיגות חברתית ע"ש רבין, ממשיך, במאמר באתר שלנו את הדיון המרתק על ציונות וסוציאליזם: "רק בחברה מפוררת, מופרטת לדעת, ומוכת ציניות, יכולה הייתה להתקיים הסתערות הזויה של מי שרואים עצמם אנשי שמאל, על חברת כנסת ממפלגה שמציגה (ובמקרה של שלי גם מקיימת) יומרה לתפיסת עולם סוציאל דמוקרטית. וזאת רק בגלל שהעיזה לקרוא לילד בשמו ולומר אמת: אין תקומה בישראל לציונות ללא חיבור מהותי לחשיבה סוציאל דמוקרטית, ולהפך..."

 

להתראות

שלכם - שלי

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית