אז מה היה לנו בתקופת הפגרה... מפועלה של ח"כ נאדיה חילו

חברת הכנסת  נאדיה חילו -  عضو الكنيست ناديا حلو               

אז מה היה לנו בתקופת הפגרה.......       24.08.2008

הכנסת /الكنيست  :    טל/ تل      : 02-6758164

                          פקס/ فاكس : 02-6496179

 לשכה ביפו       :   רח' יפת   246 / شارع يفت 246

                                טלפקס / تلفاكس :  03-6597932 

עוזרים פרלמנטרים  :   ענבר שילה      :   0506-233789

                                גילי מאי         :   0506-233623

                                בודור עסלי     :   0506-233986

 

 דואר אלקטרוני     :      nchilo@knesset.gov.il

 אתר                  :    www.nadiahilo.org.il

להסרה מרשימת תפוצה: nadiaremove@gmail.com

 

 

 

דבר השבוע

·        מושב הקיץ הסתיים ואנו נמצאים בתקופת פגרה, אופי העבודה והפעילות המקצועית והציבורית הינו שונה ואני מקדישה את זמני לעבודת שטח, למפגשים עם פעילים וסיורים ברחבי הארץ ולקידום סוגיות שונות.

כמו כן, אנו עובדים על בדיקת ופיתוח חשיבה לקידום חקיקה בסוגיות שונות.

·        השבוע התקיימה ישיבת סיעה ארוכה בנושא תקציב 2009. לקראת ישיבה זו ריכזתי ביחד עם השר ראלב מג'דלה את הדרישות התקציביות לאוכלוסייה הערבית. תמכתי בהחלטת הסיעה להתנגד לתקציב ואני רואה בכך המשך הדרך החברתית שהמפלגה לקחה על עצמה להוביל.

·        שרינו מתבקשים לאשר את תקציב 2009 ואת חוק ההסדרים. בחוק ההסדרים שוב מופיעים שורה של גזרות קשות בתחום הגמלאות, הקטנת קצבאות הילדים, העלאת גיל הזכאות לקצבת זקנה. הקטנת הגמלה למי שנמצאת בשמירת היריון וקיצוץ בתקציב הקרן לילדים בסיכון ובכלל ניתן לומר שהפגיעה היא בכל תקציבי הביטוח הלאומי.

בנוסף הפחתת תקציבי הרשויות המקומיות, העלאת תעריפי הנסיעה בתחבורה הציבורית וביטול האבטחה הצמודה במוסדות החינוך.

·        הצטערתי מאוד לשמוע על הגזירה החדשה על ציבור עובדי הקבלן - חברות כוח האדם שלחו לעשרות אלפי עובדיהן מכתבי הודעה מוקדמת לקראת האפשרות שיפוטרו בתחילת אוקטובר, הפיטורים הם חלק מהיערכות של החברות ליישום חוק חברות כוח אדם, המחייב את המעסיקים לקלוט אותם כעובדים מן המניין. לעניות דעתי על המפוטרים להתארגן ולא לוותר, מדובר בציבור גדול שנרמס ושכל עניינו הוא לעבוד ולהתפרנס בכבוד. פניתי להסתדרות בבקשה לרתום את המערכת המשפטית להגן על זכויותיהם. ynet

·        זה הזמן לברך את כל מזכירי הסניפים שנבחרו ואת חברי מועצות הסניפים, כולי תקווה שנפעל יחד כולנו לחיזוק המפלגה.

 

הצעות חוק

·        במהלך הפגרה ועדת הפנים והגנת הסביבה אישרה בקריאה ראשונה את הצעת חוק יום הניקיון הארצי שיזמתי הצעת החוק. הצעת חוק זו מטרתה לקבוע כי בישראל יצוין מדי שנה יום ניקיון לאומי בחודש מרס. יום הניקיון הלאומי יחול על כל מסגרות החינוך ובמסגרתו יצאו התלמידים לרחובות ולפארקים הציבוריים במטרה לאסוף את הפסולת. השמירה על הניקיון והטבע במדינת ישראל, הינה ערך חשוב ויש לפעול בכל האמצעים העומדים לרשותנו להגברת מודעות הציבור לתרבות של ניקיון.

בנוסף לפעולות הניקיון במהלך יום אחד בשנה, אני מקווה להטמיע ערכים ולחנך את הדור הצעיר לדאגה לסביבה תוך כדי עשייה. הצעת החוק תכלול הכנה של תוכנית מסודרת ליום הניקיון ובה ישולבו מערכי שיעור, הרצאות ויעדים ברורים.  nrg

·        כמו כן השתתפתי בישיבה נוספת שהתקיימה ועדת הפנים והגנת הסביבה, אף התכנסה השבוע להמשך הליך בהצעת חוק הרשויות המקומיות (ביטול איחוד המועצות המקומיות דלית אל כרמל ועוספיה והוראת שעה), התשס"ח-2008. עלינו לדאוג כי ידחו את הבחירות לרשויות המקומיות היה ועד לקבלת החוק לא יתבצעו הפירוקים ביישובים.

 

 

 

ועדות

·        לקחתי חלק בוועדה למעמד האישה שעסקה בנושא אכיפת החוק האוסר על שידול לזנות. בישיבה הוקרן תחקיר בו הוצגו מקרים בהם השוטרים הגיעו לבתי בושת אך לא סגרו אותם או עצרו מי מהנוכחים. בתחקיר אף נאמר כי יש לבתי בושת מסוימים שיתוף פעולה עם שוטרים המיידעים אותם לפני פשיטות צפויות. בוועדה קיבלנו מספר החלטות – כי קיים צורך במיגור תופעת הזנות ויש לסייע ככל הניתן לגורמי האכיפה במאבק בה, הוועדה מבקשת ממשטרת ישראל וממשרד המשפטים להגיש לה המלצות לתיקוני חקיקה שיוכלו לסייע למשטרה במאבק בתופעת הזנות, הוועדה מבקשת מפרקליטות מחוז ת"א להגיש לה דיווח על מספר התיקים שנפתחו וכתבי האישום שהוגשו בנושא בין השנים 2000 עד 2008.

 

כנסים ומפגשים

·        ביקור במכללת רמות  בנצרת: מכללת רמות הינה מכללה טכנולוגית עם דגש על מקצועות שוק ההון שזה עתה הוקמה בנצרת. אני רואה במקומות מסוג זה, כסימנים בשטח למאמציי רבי השנים להשגת שוויון הן מגזרי והן בין נשים וגברים. שוויון אמיתי יושג רק באמצעות האפשרות לרכישת השכלה גבוהה וקורסים מתקדמים שיעזרו לאנשי המקום להשתלב בעתיד במגוון מקצועות. בנוסף, אני רואה במקומות מסוג אלה כפורצי דרך לכל איזור הצפון שכן חסרים מקומות שיכשירו אנשים למקצועות שוק ההון בפריפריה. אם יהיה מספר רב של אנשים בעלי ידע בתחום זה, מקומות עבודה בתחום זה המשוועים לכוח אדם איכותי ייפתחו ויספקו תעסוקה נוספת. אני מקווה שמכללה זו היא הנדבך הראשון בדרך להשגת שוויון ותעסוקה הולמת לאנשי הצפון.

·        כנס פתיחת מערכת הבחירות של ניסים פרץ בדימונה- בשבוע שעבר נטלתי חלק במפגש ססגוני זה עם חברים נוספים לסיעה. לבד מהעובדה שניסים הוא חבר אישי יקר, אדם רב פעלים וערכי שאני רוצה בהצלחתו, אני רואה במערכת הבחירות המוניציפאלית כמערכה חשובה על עתיד המפלגה ואנשים כמו ניסים הם שגרירינו הטובים ביותר.

·        בחירות פנימיות במחוז ת"א-יפו – ביום שישי, השתתפתי בכנס מחוז ת"א יפו שבמסגרתו נבחרו ידידיי, שמוליק מזרחי למזכיר המחוז ויגאל שפירא ליו"ר המחוז. אני שמחה בבחירתם וחשה, כי כתפיהם רחבות דיה לשאת את המחוז בתקופה עמוסה וקריטית זו.

·        מועצת סניף רחובות- בערב ראשון, השתתפי במפגש סניף רחובות. מטרתו של המפגש הייתה הכתרתה הרשמית של חברתי לייקי גבע למזכירת הסניף. תמיד אני שמחה לפגוש את החברים מקרוב מכיוון שזה נותן לי פרספקטיבה הטובה ביותר על מצב השטח וצרכיו. אני זוכרת את סניף רחובות כסניף מיוחד שתמיד היה שוקק פעילות ואני סמוכה ובטוחה שלייקי תמשיך להוביל אותו קדימה. ברכתי על לייקי על בחירתה ואיחלתי לכולנו שנזכה לראות יותר נשים בתפקידי מפתח במוסדות המפלגה.

 

תגובות לעדכון השבועי

·          שאלות והערות נא לשלוח הודעת דואר אלקטרוני לכתובתנו,לחץ כאן : nadiachilo@gmail.com

·          בכדי להסיר את שמך מרשימת התפוצה,  נא להתקשר או לשלוח אימיל  : לחץ  כאן להסרה

 

 

 

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית