בואו ניאבק יחד בתקציב ובחוק ההסדרים. אני ממש זקוקה לכם
בואו ניאבק יחד בתקציב ובחוק ההסדרים. אני ממש זקוקה לכם
15.8.2008

 

שלום לכולכם,

 

מדינה או חנות מכולת? אם ב-1948, אחרי קום המדינה, היה האוצר מתנהג כמו שהוא מתנהג עכשיו, לא היה לנו צבא, לא חוק חינוך חובה חינם, לא מערכת בריאות ולא כבישים. כי התקציב הנוכחי שמוגש אל שולחן הממשלה הוא תקציב של חנות מכולת נטולת חזון ולא של מדינה אחראית. כנסו לראיון שלי בגל"צ, ולכתבה בגלובס.

 

חוק ההסדרים הידוע לשמצה. כמו תמיד אנחנו מביאים לכם את "ספר המחליטים" בשלמותו. להזכירכם! אלה מאות ההצעות ההזויות וחסרות האחריות של האוצר, אשר אמורות להיות מאושרות בממשלה בכמה שעות של מחטף בלי שאיש קרא אותן. חלק גדול מהצעות אלה יהפוך לחוק ההסדרים הידוע לשמצה.

 

אני זקוקה לכם:

ראשית שלחו מיילים לכל שרי מפלגת העבודה ותבעו מהם שלא לאשר בממשלה את הצעת האוצר, ולא ליפול במלכודת הפרימיטיבית והמניפולטיבית של השר בראון "או ביטחון או רווחה". גם בטחון, גם רווחה. שניהם בטחון. כל מה שצריך הוא להרחיב את בסיס התקציב ב – 2.5% במקום ב – 1.7%. טובי הכלכלנים דורשים זאת, רק האוצר תקוע. תזכורת לאיך כותבים מכתב לשר.

שנית, עיזרו לנו לנתח את הצעות האוצר. כנסו למסמך ובדקו אם יש תחומים שאתם מיומנים ובקיאים בהם, ושלחו לעמית בן צור בהקדם את הערותיכם. אם תעשו קופי פייסט ותהפכו את ההערות גם לטוקבק למסמך המופיע באתר – יוכלו גם אחרים לראות אותם.

 

הפרטת בתי הסוהר. את עמדתי אתם מכירים היטב, אבל בכל הנפתולים של המאבק בפרשה איני מעדכנת אתכם לרוב, משום שמדובר במניפולציות מייגעות שעושים בעלי ההון באמצעות אינספור גורמים כדי להכשיל את היוזמות לעצור את ההפרטה. שחר אילן בדמרקר מביא טפח מהמעורבות שלי וממה שקורה סביב הפרשה במאמר מצויין.

 

לחברינו בעוטף עזה – ביום ראשון אני כל היום בסיור ובמפגשים באזור, יחד עם ולוולה שור מזכיר התנועה הקיבוצית. בשעה ארבע וחצי  אשוחח עם חברי קיבוץ ניר עם. אשמח לפגוש אתכם שם.

 

סופשבוע נעים שיהיה לכם,

 

שלכם - שלי

 

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית