על המדינה כעבריינית הגדולה ביותר על חוקי העבודה, על מועדונים שלא אוהבים כהי עור ומשרת כלכלן פנויה
על המדינה כעבריינית הגדולה ביותר על חוקי העבודה, על מועדונים שלא אוהבים כהי עור ומשרת כלכלן פנויה
4.7.2008

 

שלום לכולכם,

 

אלפי עובדים במשק, אם לא עשרות אלפים, יפוטרו בגלל שמדינת ישראל לא רק שאינה מתכוונת לאכוף את חוק חברות כוח אדם שנכנס לפועל, אלא מנחה את משרדי הממשלה איך להיות עבריינים ולהימלט ממנו בכל מחיר. כנסו למכתב שלי ליועץ המשפטי לממשלה בעניין זה, להודעה לעיתונות שמסבירה זאת בשפה קצת יותר ברורה, לנאום שלי במליאה בהצעה דחופה לסדר שהעליתי, לכיסוי התקשורתי, ובעיקר להתגייסות של ההסתדרות לטובת העניין.

אתם מוזמנים לכתוב על זה מיילים מחזקים ליו"ר ההסתדרות עופר עיני, מיילים מגנים לשר האוצר רוני בר-און, ומיילים עם תביעה לפעולה לשר התמ"ת אלי ישי.

 

ארבע (!) הצעות חוק שלי עברו בקריאה טרומית ביום רביעי:

 

* חוק פיצויי פיטורים, מניעת פיטורים מחזוריים – שנועד להשתלט על התופעה המכוערת של פיטורים חוזרים ונשנים של עובד והעסקתו מחדש כדי להימנע מתשלום פיצויי פיטורים.

 

* חוק השוואת זכויות פנסיה לאלמן ולאלמנה

* חוק התקשורת (המשך שידורי חדשות מקומיות בטלוויזיה) שגדעון ואני מעבירים זו השנה השלישית כדי להמשיך את שידורי הטלוויזיה המקומית בפריפריה, לשמור על מקומות עבודה של כ-150 עובדים שם, ולאפשר לפריפריה, שלעיתים קרובות מתקשה לראות נושאים רלוונטיים בשבילה מסוקרים במיין-סטרים הטלוויזיוני - כלי ביטוי אלטרנטיבי.

*חוק איסור אפליה בקבלת שרותים – כניסה למוקומות בידור: אתם בוודאי מכירים את תופעת הסלקציה בכניסה למועדונים, שמשאירה בחוץ אנשים כהי עור. בעלי מקומות הבילוי מצאו דרך להערים על החוק הקיים, והם מייבשים אנשים בצד עד שהם נעלבים והולכים. החוק שלי מחייב להכניס למקומות על פי סדר הגעה, ולא על פי קריטריונים שאין אלא לכנות אותם גזעניים.

מתרגמי הכתוביות. עוד קבוצת עובדים מנוצלת. לא פעם אני מספרת לכם על עוד קבוצה גדולה של עובדים מנוצלים, לא פעם גם אמרתי שלא מדובר רק בעובדים עניים "קלאסיים", אלא שהתופעה זולגת יותר ויותר אל מקצועות מעמד הביניים. איתי סבירסקי מהקליניקה למשפט ורווחה הפגיש אותי עם קבוצת מתרגמים, המייצגת יותר מ-400 מתרגמי כתוביות, שמתבקשים לעשות עבודה של ימים בתוך שעתיים ומתוגמלים בהתאם. הנה תכתובת ראשונית בנושא.

ובעקבות חפירה ושאילתא שלנו – שונו הקריטריונים לזכאות של מורות לרשום את פעוטותיהן למעונות – קודם לכן המעונות היו סגורים בפני רבות מהמורות משום שהיקף המשרה שלהן לא הספיק.

 

לכלכלנים שביניכם, שימו לב, מתפנה משרה בכנסת, תתמודדו עליה,  חשוב לי שתהיו במוקדי השפעה. 

 

זהו לשבוע זה,

סופשבוע נעים,
שלכם,
שלי

 

להסרה מרשימת התפוצה יש ללחוץ על קישור זה
לעדכון פרטים יש ללחוץ על
קישור זה
להעברת ההודעה לחבר יש ללחוץ על
קישור זה

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית