בחירות בפתח, הזכות לעשות פיפי, בקשת עזרה מכם ועוד שפע עדכונים
בחירות בפתח, הזכות לעשות פיפי, בקשת עזרה מכם ועוד שפע עדכונים
7.6.2008

שלום לכם וחג שבועות שמח,

 

* ככל שכנס הקיץ היה אמור להיות קצר ממילא, כך עכשיו הוא עלול אפילו להיות קצר אפילו יותר. התהליכים הפוליטיים בהחלט נראים כמובילים לבחירות, הזמן קצר והמלאכה מרובה, ואנחנו מנסים להספיק כמה שיותר. הנה כמה עדכונים חשובים, רק הראשון שבהם קשור להתפתחויות האחרונות, ובסוף גם בקשת עזרה מכם.

 

* אופיר פינס, איתן כבל, דני יתום ואני הנחנו הצעת חוק לפיזור הכנסת. הצעת חוק זאת מגבה את הודעתו של אהוד ברק כי אם קדימה לא תשים קץ לכהונתו של אולמרט לא תהיה ברירה אלא ללכת לבחירות. זה מהלך שאני שלמה אתו, מוסרית ופוליטית כאחד. קואליציה שבראשה עומד אדם הבז לכל נורמה של ניקיון כפיים, מסובך בפלילים ומנסה להחריב את מוסדות שלטון החוק - היא קואליציה מזיקה למדינה ואסור לנו להיות חלק ממנה.

 

* החוק המגן על מי שחשפו שחיתויות במקום העבודה יועלה השבוע למליאה לקריאה שניה ושלישית ויכנס לספר החוקים. זה חוק מרחיק לכת בהגנה שהוא מעניק לעובדים, עבדנו עליו שנתיים, ורק בשבוע שעבר השגנו סוף סוף הסכמות עם משרדי המשפטים והתמ"ת. אני מפנה אתכם לטיפול הנרחב שלנו, מעבר לחקיקה, בחושפי שחיתויות ששמו נפשם בכפם והפכו יעד לרדיפה.

 

* זוכרים שגדעון סער ואני הארכנו את חופשת הלידה בשבועיים? כעת עברה בקריאה טרומית הצ"ח שלנו להארכה בשבועיים נוספים.

 

* בקריאה טרומית עברה גם הצעת חוק שלי לביטול האיחוד שכפו ביבי ופורז בשעתו על דליה ועוספיא, כנסו לנאום שלי במליאה בעניין זה.

 

* הזכות לעשות פיפי. בדרך כלל אני לא מפנה אתכם להצעות חוק שרק הונחו, אבל הפעם כן - עוד הצעת חוק שנובעת מההתעמרות הבלתי נתפסת בעובדים. הצעת חוק שעות עבודה ומנוחה – הפסקה לצורך הליכה לשרותים לא הייתה אמורה להיכתב בעולם עבודה נורמאלי, ואני מניחה אותה רק משום שהמצב נעשה חמור כל כך.

 

* אנחנו עוקבים בדאגה רבה אחרי כניסתו המתוכננת לתוקף של חוק חברות כוח אדם, אשר נחלץ מחוק ההסדרים אחרי שנים רבות של הקפאה וכעת נראה למרבה הצער שיותר משיעזור הוא יזיק לעובדים ויגרום לפיטוריהם. שימו לב לתשובות החמקמקות והבעייתיות של משרדי הממשלה, משרד הרווחה, המשרד לבטחון פנים ומשרד התקשורת לשאילתות שלנו בעניין. וגם לדיון בועדת פניות הציבור על גורלן של מוקדניות הביטוח הלאומי.

 

* ובו בזמן תראו כמה מופקרת, נרחבת, ובלתי מפוקחת העסקת "נותני שרותים" בידי המדינה, אפילו בתפקידים רגישים ביותר במשרד המשפטים. המאבק כמובן נמשך.

 

* ותראו איך הפסקנו, בסיוע העיתונאי משה ליכטמן מגלובס, את ההשתלטות ארוכת השנים של משפחת ורטהיימר על אדמות כפר ורדים.

 

* קרב הבלימה על עצמאות בית המשפט העליון נמשך. בשבוע שעבר הצלחנו לסכל הצעת חוק שתכליתה להביא לכך שבוועדה למינוי שופטים יהיה רוב של פוליטיקאים. מי שמנהל בשם מפלגת העבודה את המאבק הזה, במסירות ובמיומנות ובלי לבקש קרדיט הוא השר שלום שמחון.

 

* ולסיום - כמו שאתם בטח שמים לב - אנחנו מוצפים בעבודה, ומאוד זקוקים לעזרה. מי שיש לו יום פנוי או יותר להתנדב ולעזור לנו בכנסת - בפניות ציבור, בעבודות משרד, בטלפונים – יתקבל בברכה ובתודה. אנחנו זקוקים גם לעזרה באתר שלי ממי שיש לו מיומנויות מחשב או יכולת עריכת טקסטים.

 

תודה וחג שמח

שלכם

שלי

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית