אז מה היה לנו השבוע... מפועלה של ח"כ נאדיה חילו
אז מה היה לנו השבוע... מפועלה של ח"כ נאדיה חילו

חברת הכנסת  נאדיה חילו -  عضو الكنيست ناديا حلو               

אז מה היה לנו השבוע.......       14.05.2008

הכנסת /الكنيست  :    טל/ تل      : 02-6758164

                          פקס/ فاكس : 02-6496179

 לשכה ביפו       :   רח' יפת   246 / شارع يفت 246

                                טלפקס / تلفاكس :  03-6597932 

עוזרים פרלמנטרים  :   ענבר שילה      :  0506-233789

                                גילי מאי         :   0506-233623

                         

 דואר אלקטרוני     :      nchilo@knesset.gov.il

 אתר                  :    www.nadiahilo.org.il

 

 

 

דבר השבוע

§         בימים אלו מסתיימת הפגרה, תקופה זו של ימי הפגרה הייתה גדושה באירועים ונוצלה על ידי לסיורים ולפגישות מקצועיות ופוליטיות עם פעילים ולא מעט סיורים בכל רחבי הארץ.   זאת מתוך האמונה, שאנו שליחי הציבור אמורים לשאוב את כוחנו מהשטח, מהקשר היום יומי עמכם, אנו ניזונים ומקבלים תמונה כוללת של צרכים וסוגיות שעלינו לקדם בכלים הפרלמנטרים. ואכן, בפגרה ניסינו לבדוק מספר אופציות לקידום חקיקות חדשות. כמו כן,  עלו סוגיות חשובות ביותר, קרי האלימות ההולכת וגוברת כלפי ילדים, נושא לא פחות חשוב הינו דיון בוועדה למעמד האישה לקידום הצעת החוק שלי ליועצות ברשויות המקומיות.

§         במושב הקיץ שלפנינו נמשיך לעבוד על כל הסוגיות, נשמח לדיווחכם ולעדכונכם. אני אמשיך לפעול למענכם, למען שוויון וצדק חברתי ולמען חיים טובים יותר לכולנו.

 

חוקים שהגשתי

·        מיד לאחר הפגרה מתכנסת הוועדה לקידום מעמד האישה בהצעת החוק שלי בנושא הרשויות המקומיות (יועצת לענייני מעמד האישה) כהכנה לקריאה שנייה ושלישית. כאישה נבחרת ציבור, אשר מילאה בעבר תפקיד מרכזי במרכז השלטון המקומי לקידום מעמד האישה, סוגיה זו קרובה לליבי. אותן יועצות לענייני מעמד האישה אשר תיבחרנה תפעלנה לקידום מעמד האישה בקרב עובדות הרשות, ולמען העלאת המודעות הציבורית בקרב תושבי הרשות.יועצת לענייני מעמד האישה

 

ועדה לזכויות הילד

·        בשבוע הקרוב תתכנס וועדה משותפת של הועדה לזכויות הילד שברשותי והועדה למעמד האישה בה הנני חברה, לבחינת המלצת ועדת שניט לבטל את חזקת הגיל הרך. ועדה זו מתכנסת לשם השלמת הסדרת האחריות ההורית בגירושין בדבר זכויות הילד. כידוע, במקרה גירושין הילד מועבר לאמו אוטומטית עד גיל 6 . פרופ' שמיט מציע לשנות חוק זה וכי כל מקרה יבחן לגופו. כלומר, לבית המשפט תהיה הסמכות להעביר את חזקת הילד לצד שיפעל לטובת הילד. אנו חייבים להעמיד במרכז את טובתם של הילדים וזכויותיהם ולדרוש מההורים לממש את אחריותם כלפי ילדיהם. יש צורך להשתית את הסדרת סכסוכי ההורות, משברי הגירושין והפירוד על שיח חדש ברוח הוראות האמנה בדבר זכויות הילד.

·        לאור ריבוי מקרי התעללות בילדים שפורסמו לאחרונה פניתי לשר הרווחה יצחק (בוז'י) הרצוג ובשבוע הקרוב תתכנס הועדה ברשותי ובהשתתפות השר. בוועדה נדון בנושאים נוספים כגון היעדר מקומות במעונות לחסות הנוער כך שילדים נשארים במעצר, מחסור חמור בחוקרי ילדים ובקציני מבחן לנוער. דיון זה הינו המשך לוועדה לזכויות הילד, שהתקיימה ב-26/6/07 בה הובטח מפיו של מנחם ושל המשנה למנכ"ל משרד הרווחה והשירותי החברתיים, כי נציבות שירות המדינה תקל על איוש תיקני חוקרי ילדים וקציני מבחן על מנת לצמצם בקצת את הפער בין הרצוי למצוי. נודע לי כי המצב בשטח לא השתפר. המחסור בכוח האדם ממשיך להיות חמור וכי קרוב ל-25% מהתקנים אינם מאוישים.

 

כנסים ומפגשים

·        היה לי הכבוד לקחת חלק בכנס השנתי של הוועד היהודי האמריקני (AJC). כנס בו השתתפו מנהיגים מכל העולם, שרים וחברי כנסת. את הכנס פתחה מזכירת המדינה של ארה"ב הגב' קונדוליסה רייס אשר ציינה את מחויבותה לשלום בין ישראלים לפלסטיניים קונדוליסה רייס.

במהלך הכנס השתתפתי בפנל בנושא "נשים ככוח לשינוי במזה"ת". בפנל השתתפו עימי נציגות מבחריין, מרוקו, שוודיה וישראל. עדכנתי אודות מצבן של הנשים במזה"ת ועל אף שנשים משתלבות בעבודה, חינוך ובכנסת אנו עדים לכך כי נשים טרם השתלבו בצורה שוויונית מלאה בחברה, כאשר מצב זה אף אקוטי יותר בקרב הנשים הערביות. ציינתי עוד כי על ידי שילובן של נשים בעמדות כוח פוליטיות נוכל לקדם ביתר קלות את תהליך השלום, סוגיות חברתיות, פוליטיות ואחרות. יתרה מזאת, לעניות דעתי נושא השוויון המגדרי הינו סוגיה כלל חברתית בו גם גברים צריכים לקחת חלק.

·        כנס מעניין נוסף בו השתתפתי היה של חברות כנסת לטייוואן. בכנס זה התמקדו בסוגיות  חברתיות שונות ועל כך יינתן  דיווח מורחב בפעם הבאה.

·        הבמה החברתית פוליטית ביפו: ב- 28/05/08 נקיים ביפו שוב את הבמה החברתית, כשהפעם, נארח את שר הרווחה והשירותים החברתיים. אני רואה בכינוס זה אפשרות נהדרת להפגש ,לשמוע ולשאול ובעיקר מפגש בין אמצעי עם נבחרי הציבור.המפגש הפעם יעסוק בקידום פרוקייטים ושירותים חברתים ומהשר נשמע על דעת משרדו בנושאים אלה. אשמח לכל מי שירצה להצטרף.

 

נשתמע בשבוע הבא...

 

 

תגובות לעדכון השבועי

·          שאלות והערות נא לשלוח הודעת דואר אלקטרוני לכתובתנו,לחץ כאן : nadiachilo@gmail.com

·          בכדי להסיר את שמך לרשימת התפוצה,    נא להתקשר או לשלוח הודעת דואר אלקטרוני : לחץ להסרה

 

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית