שלום לכם חברות וחברים - מח"כ שלי יחימוביץ
שלום לכם חברות וחברים - מח"כ שלי יחימוביץ

2.3.2008 

 

לעת עתה במאמצים רבים הצלחנו להציב מכשול בדרך לחוק הרחבת סמכויות בתי דין רבניים, אשר הוגש, כזכור, לצערנו, בידי שר של מפלגת העבודה, יצחק הרצוג. השר שלום שמחון הגיש ערר על הצעת החוק של בוז'י. זה חסר תקדים ששר יגיש ערר על הצעת חוק של שר אחר מאותה מפלגה, והוא עשה זאת על פי הנחייתו של אהוד ברק, אבל פעל ופועל רבות בעניין בעצמו. אז כמו שאנחנו יודעים למתוח ביקורת, בואו נפרגן לשלום על מעשיו הטובים, ויהיה נחמד אם תחזקו אותו ותודו לו על כך.

 

במקביל -  לא להרפות ממכתבים לבוז'י. את השדה שהוא הבעיר קשה לכבות ועליו מוטלת כעת החובה להעברתה של הצעת החוק שלו מהעולם. כנסו לכתבה של בן כספית במעריב – כתבה קשה אבל בוז'י הרוויח אותה ביושר.

 

ש"ס בדרך החוצה מהקואליציה, ויש לה סל קניות לעשות לפני הפרישה. היום עבר לצערי חוק הזוי שלה לחסימת האנטרנט בישראל לתכנים שיחליט עליהם השר אטיאס מש"ס. עבר בלי התנגדות מספיק נחרצת של העבודה. כמובן שהצבעתי נגד.

 

אבל קורים גם דברים טובים:

* הצעת החוק להסדרת פעילותם של הלוביסטים עברה בקריאה ראשונה, כנסו לדברים שנאמרו במליאה על החוק.

* והצעת חוק חופש המידע עברה בקריאה טרומית.

* אושרה לקריאה שנייה ושלישית הצעת חוק להגדלת מספר ימי מחלה בגין מחלת ילד לחד הוריות כך שיושווה מספרם לאלה של שני בני זוג יחד.

* שלוש הצעות החוק האלה הן שלי ושל גדעון סער במשותף.

 

קבוצה נוספת של עובדות שהתחלתי ללוות: המוקדניות של הביטוח הלאומי ברחובות ובדימונה. כולן עובדות חברות כוח אדם, וכעת אנחנו נערכים למנוע מצב שבו העובדות הנהדרות האלה יפוטרו כחלק מתרגילי ההתחמקות מיישום חוק חברות כוח אדם החדש. החוק מחייב לקלוט עובדי חברות כוח אדם בתום תשעה חודשים מתחילת עבודתם במקום שבו הם עובדים בפועל, ויש סכנה גדולה שבמקום לקלוט אותם פשוט יפטרו אותם. עוד אדווח לכם מה קורה עם זה, בינתיים כנסו לכתבה.

 

הערב בשעה 20:25 אני מתראיינת בתוכנית "מסיבת עיתונאים" בערוץ 1, מוזמנים לצפות, וביום רביעי, 5.3.08, בשעה 17:00 באוניברסיטה העברית, אשתתף בפאנל זכויות עובדים שמארגנת אגודת הסטודנטים, מוזמנים גם.

 

שלכם, שלי

 

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית