עדכון שבועי מהעשייה של חה"כ נדיה חילו
עדכון שבועי מהעשייה של חה"כ נדיה חילו
 

25.2.2008

 

אז מה היה לנו לאחרונה?

 

·              בשבוע שעבר קיימתי דיון בוועדה לזכויות הילד בראשותי על מתן תרופות נגד הצטננות לילדים קטנים ללא מרשם. עניין זה עלול לחשוף את הילדים לסיכונים בריאותיים מיותרים. מהדיון עלה כי למרות שהFDA האמריקאי יצא באזהרה ברורה נגד נטילת תרופות כאלו על-ידי תינוקות בנית שנתיים, משרד הבריאות הישראלי הסתפק בהודעה מעורפלת בחודש אוגוסט. כעת, בעונת השיא של ההצטננות, קראתי למשרד הבריאות לא להטיל את האחריות על ההורים, אלא לקבוע נהלים מסודרים לגבי נטילת תרופות אלו.

 

·              בוועדה לקידום מעמד האישה התקיימו שני דיונים חשובים:

1.     דיון בראשותי בנושא קידום חוק היועצות למעמד האישה ברשויות המקומיות. אני מתכוונת שחוק זה יובא לכנסת בקריאה ראשונה ביום האישה הבינלאומי בארבעה במרץ.

2.     קידום החוק נגד אלימות במשפחה לקראת הקריאה השנייה והשלישית. החוק מרחיב את יריעת ההגנה על נשים הסובלות מאלימות ומהווה חקיקה מתקדמת בעניין.

 

·              הצעה דחופה לסדר יום במליאת הכנסת בנושא הקמת עיר ערבית שהגשתי נדונה, וכמו כן התקיים דיון ער בנושא גם בוועדת הפנים. כבעבר, אני קוראת לא להסתפק בהבטחות בלבד, אלא לפעול בשטח למען חיזוק המרקם ביחסי יהודים-ערבים במדינה. לאחר השגת  אתגר הקמת עיר ערבית בשנת ה-60 למדינה, אפשר לפעול לחיזוק המרקם גם על-ידי הקמת עיר מעורבת.

 

·              בשבוע שעבר  הבאתי לדיון הצעה לסדר יום את דו"ח המבקר החמור על הליקויים ברשויות המקומיות. בדיון התמקדתי בליקויים שנמצאו במערכת החינוך, ובראשם היעדר אבטחה לילדים, מחסור חמור בכיתות ושיפור התנאים הפיזיים והחינוכיים.

 

·               בשבוע שעבר  העליתי גם בפני נשיאות הכנסת הצעה לדיון מהיר בוועדת החינוך על עיכוב משכורות המורים בידי משרד החינוך עקב ליקויים שנמצאו בבתי הספר. אף על פי שהנושא חמור ביותר, ומביא למצב בו המורים (שוב) בני ערובה בידי משרד החינוך ומשכורותיהם מעוכבות בגלל נושאים שלא קשורים אליהם, לא מצאו  יו"ר הכנסת וסגניה לנכון לערוך דיון בנושא.

 

·             עקב ההחמרה במצב החברתי ובמצוקת הדיור ביפו, כינסתי את כל ראשי ועדי השכונות ביפו לדיון חירום במצב. מהדיון עלה כי אנו הולכים לקראת מאבק ציבורי רחב נגד התביעה לשפץ בתים באופן מיידי על חשבון התושבים, אשר גם כך סובלים ממצוקת דיור קשה. במאבק זה אפנה כיושבת ראש השדולה לערים מעורבות בכנסת לעירייה ולמשרד השיכון למציאת פתרונות לזוגות צעירים ולמשפחות הסובלות ממצוקת דיור קשה, הנפגעים מהקיצוץ מתקציבי שיקום השכונות. הפגיעה המיידית היא פיזית וחברתית ויש לה השלכות לטווח ארוך.

 

·             בשבוע שעבר קיימתי פגישה עם שגריר ירדן בישראל, עלי אלעאהד, אשר התערבותו תבטיח שכשלוש מאות סטודנטים יקבלו אשרה לסיים את התואר שהחלו, לאחר שעיכובים בירוקרטיים מנעו מהם קבלת ציוני הבגרות לאחר תקופת השביתות הארוכה.

 

·              ולבסוף, נקודת אור: בשבוע שעבר ערכתי ביקור בגן נעמ"ת ובגן הילדים הערבי-יהודי, במהלכו ח''כ יצחק זיו ואני הרמנו תרומה של צעצועים ומשחקים לילדים.

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית