אז מה היה לנו לאחרונה? עדכונים מהעשייה הפרלמנטרית של ח"כ נאדיה חילו
אז מה היה לנו לאחרונה?
13.2.2008

אז מה היה לנו לאחרונה?

 

השבוע עברה בקריאה טרומית הצעת החוק שלי המחייבת את הבנקים להנפיק המחאות לא סחירות לצרכנים פרטיים. כיום המצב הוא שהבנקים מנפיקים צ'קים לא סחירים (עם קרוס/"לא סחיר") למוסדות וארגונים, אך האזרח הקטן נותר חשוף לתביעות משפטיות מצד גורמים שלעיתים לא היה לו קשר איתם, או ששילם במיטב כספם עבור סחורה שלא סופקה לו, והוא עומד בפני תביעות רק בשל העובדה ששילם בהמחאה סחירה. האפשרות להנפיק המחאות סחירות תעמוד בפני הלקוח על פי בקשתו.

 

הצעת החוק המחייבת התקנת מצלמות בגני ילדים, כך שכל מה שנעשה בגן ישודר באתר ייעודי באינטרנט בשידור חי, נמצאת בתחילת תהליך החקיקה. זאת לאחר שהתקיים דיון דחוף בועדה לזכויות הילד בראשותי בעקבות ריבוי מקרי האלימות בגני הילדים. אשמח לעדכן בהמשך על ההתפתחויות.

 

השבוע עברה בקריאה טרומית הצעת החוק שתביא להכרה במשכנתא כהוצאה מוכרת למס. תמכתי בהצעת החוק, חרף התנגדות הממשלה. תמיכתי בחוק היא טבעית ומשתלבת היטב באג'נדה החברתית אותה אני מובילה.

 

קצת מהפעילות במליאת הכנסת ובועדות

 

ביום שלישי השבוע התקיים דיון דחוף בועדת החינוך בראשות ח''כ הרב מלכיאור, לאחר פנייתי אליו בנושא סגירת המגמה לפסיכולוגיה קלינית חינוכית באוניברסיטת חיפה. סגירת המגמה פוגעת בעשרות סטודנטים ערבים שהחלו את לימודיהם בתוכנית, ועוד יותר בסטודנטים המבקשים לרכוש השכלה שתהלום את צרכי הילדים במגזר. כאן תוכלו לקרוא חלק מהדברים שאמרתי בישיבה.

 

ביום ד' בשבוע הבא תתקיים ישיבה של הועדה לזכויות הילד בראשותי בנושא החיסונים השגויים שניתנו לכמאה ילדים בגבעתיים. העליתי את הנושא גם כהצעה לסדר יום במליאת הכנסת, משום שאני רואה בהפרטת מערכת הבריאות הימור מסוכן בילדינו.

 

בשבוע שעבר העליתי כהצעה לסדר את החלטת היועץ המשפטי לממשלה לסגור את תיקי החקירה נגד המעורבים בפרשת אירועי אוקטובר 2000. זוהי החלטה חמורה בעיני, שלא תוביל להדברות ולדו-קיום בין העמים. משפט צדק הוא המינימום הנדרש כאן.

 

הצעה נוספת לסדר יום שהעליתי במליאה נוגעת לייקור מחירי החשמל. גם כאן אני סבורה שהייקור הרביעי מחודש נובמבר הוא מוגזם, ועל הממשלה למצוא פתרונות אחרים, מאשר להשית עלויות על האזרח.

 

בדיון שהתקיים השבוע בועדת הפנים בנושא איחוד הרשויות אור עקיבא וקיסריה, הבעתי התנגדות, וקראתי לאחד קודם את קיסריה עם ג'סר אלזרקא, משום שאותו ההגיון שחל על האיחוד עם אור עקיבא, חל באופן מובהק יותר על ג'סר אלזרקא.

 

ולבסוף, אני ממשיכה את מאבקי למען חלוקה הוגנת יותר של כספי מפעל הפיס, אשר מחלק מלגות בעשרות מליוני שקלים מדי שנה, אך מתעלם משיקולים סוציו-אקונומיים ומגזריים.

 

לעדכונים שוטפים ופרטים מלאים כנסו לאתר: www.nadiahilo.org.il

שאול אידה, דובר ועוזר פרלמנטרי: 050-6233623

אהרון בז'רנו, עוזר פוליטי: 050-6233789

אלהאם שחברי: תקשורת ערבית: 050-6233986

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית