הישגים יפים בחוק ההסדרים ובתקציב המדינה
הישגים יפים בחוק ההסדרים ובתקציב המדינה
29.12.2007
 
שלום לכולכם,
 
אני כותבת אליכם מהמליאה, אתמול בלילה אושר חוק ההסדרים ועוד מעט ההצבעה על התקציב.
הפעם זה מתנהל באופן פחות מתסכל: מפלגת העבודה, בשיתוף פעולה מבורך עם ש"ס ועם הגמלאים, הביאה סוף סוף להפסקת החרפה של הקפאת הקצבאות והמשך הקיצוץ בהן – שני סעיפים שהורדנו מחוק ההסדרים. גם חוק חינוך חובה חינם עד סוף י"ב חולץ משם בשלום, הוגדל באופן משמעותי סל התרופות מצילות החיים, והסתייגות שלי לחוק הביאה להמשך פעילותה של הקרן לילדים בסיכון. המיילים שהפצצתם בהם את ברק ואת איתן כבל עשו את שלהם וחיזקו אותם בעמידה המשותפת מול האוצר וראה"מ.

חוק ההסדרים הוצבע כשהוא דק מהרגיל, אבל יחד עם זאת כמובן שלא יכולתי להרים ידי בעדו ונמנעתי מהצבעה. כך ככל הנראה אעשה גם בהצבעה על התקציב, שאין הבדל מהותי בינו ובין תקציבים קודמים - לנאום שלי במליאה כנסו.
 
ושוב בקשה: כשם שאנחנו יודעים לעשות להם חיים קשים, כך כדאי מאוד שנחזק את צמרת המפלגה כשהיא מתנהלת כמו שצריך ובהתאם להשקפת עולמנו. מיילים מחזקים ליו"ר הסיעה ומזכ"ל המפלגה איתן כבל וליו"ר המפלגה ושר הבטחון אהוד ברק על עמדתם הנחרצת בעניין הקצבאות ימחישו להם שלא רק שעשו מעשה צודק מוסרית, אלא שזה גם כדאי פוליטית וציבורית. אפשר גם להזכיר להם בשולי הדברים שיש עוד כברת דרך ארוכה לעשות כדי שנוכל לקרוא לעצמנו מפלגה סוציאל דמוקרטית בלי לחוש מבוכה.
 
לכתבות על חוק הלוביסטים שלי ושל גדעון סער כנסו (ערוץ 2, הארץ ו-Ynet).
 
אעדכן אתכם אם יהיו התפתחויות דרמטיות,
סוף שבוע נעים שיהיה לכם ותודה על הכל
 
שלכם - ח"כ שלי יחימוביץי

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית