פעילותה של ח"כ שלי יחימוביץ
פעילותה של ח"כ שלי יחימוביץ

שלי יחימוביץ' - 2.12.2007

במושב האחרון של הכנסת קידמתי חקיקה נרחבת בתחומים הקרובים ללבי. אתן דוגמאות מעטות: בתחום המאבק למען שלטון החוק - עידוד טוהר המידות בשירות הציבורי והגנה על חושפי שחיתויות; בתחום ההגנה על העובדים - חוק שקיפות תלושי שכר, חוק אחריות מזמין השירות על זכויות עובדי קבלן והחוק להקטנת פערי השכר בחברות הציבוריות; בתחום מעמד האישה – הארכת חופשת הלידה; ובתחום ההגנה על ילדים - חוק הגנה על קטינים מפני עברייני מין האוסר העסקת עברייני מין במוסדות של קטינים וחסרי ישע. בצד החקיקה אני מובילה מהלכים ויוזמות הן בוועדות, הן בסיעה והן מול משרדי הממשלה - לאכיפת חוקי עבודה, למניעת הפרטתם של שירותים חברתיים, ולמאבק בשחיתות.

 

כל זה על קצה המזלג - אם אתם מבקשים לדעת עוד על עבודתי, אתם מוזמנים להכנס לאתר שלי www.shelly.org.il ואם תרצו לקבל ממני עדכונים שוטפים – כתבו לנו ואצרף אתכם למיילינג ליסט שלי.

 

בהזדמנות זאת אני מבקשת לשתף אתכם בעמדתי בשתי סוגיות העומדות על הפרק:

 

שלטון החוק והניסיונות לפגוע בבית המשפט העליון. מפרשיות אולמרט עולה בבירור דפוס קבוע של חלוקת נכסי המדינה לחברים ולשותפים עסקיים (ודי לי בדוח מבקר המדינה). אולמרט הוא נחקר סדרתי אשר באופן בוטה מנהל מלחמה גלויה במוסדות שלטון החוק, כדי להחלישם ולהפחידם בבואם לדון בענייניו. החל במבקר המדינה וכלה בבית המשפט העליון, הנתון כעת למתקפה חסרת רסן של שר משפטים שמונה בידי אולמרט רק בגלל יחסו העוין לעליון. בית המשפט העליון אינו נקי מפגמים, אבל מה שמתרחש עכשיו חורג הרבה מעבר לביקורת בונה ולשינויים בהסכמה. זוהי מתקפה רבתי, המאיימת לפגוע באחד המוסדות החשובים והיקרים לדמוקרטיה הישראלית. אני שותפה לכל מהלך של בלימת המתקפה הזאת, וגאה במפלגתי על שהיא נוקטת קו ברור בעניין זה.

 

הרעיון של ביטול הפריימריס. אני מתנגדת לו בחריפות. מעבר לנזק הציבורי העצום שייגרם לנו, לא ייתכן שמפלגת העבודה, המפלגה הדמוקרטית ביותר בנוף הפוליטי – תנהג כמו קדימה וישראל ביתנו, ונציגיה ימונו בידי אדם אחד או קומץ אינטרסנטים. לקחת ממאה אלף חברי המפלגה את הזכות להחליט מי יהיו נבחריהם – משמעו ביטול הדמוקרטיה. על פי אותו היגיון בדיוק אפשר לבטל את הבחירות לכנסת. כשם שאיני מוכנה לחיות במדינה לא דמוקרטית, כך איני מוכנה לחיות במפלגה שאינה דמוקרטית. מאותה סיבה אני מתנגדת לשריונים אישיים. מי שרוצה לייצג את הציבור – יתכבד וייבחר בידי הציבור.

 

אשמח לראותכם בכנס,

 

שלכם - שלי יחימוביץ'

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית