הקרב על חוק ההסדרים, הגינס של עמית, ואבי דיכטר גם
הקרב על חוק ההסדרים, הגינס של עמית, ואבי דיכטר גם

12.10.2007

 

שלום לכם,

 

חזרנו למושב החורף של הכנסת לשבוע ראשון היסטרי ולחוץ, ככה כנראה יראה כל המושב הזה. מאוד נזדקק למתנדבים... אם בא לכם לעזור, כתבו לנו.

 

התקציב וחוק ההסדרים מגיעים לכנסת. מאחורי הקלעים אנחנו כבר מנהלים מאבק, פוליטי ופרלמנטרי, אבל בחזית נצטרך אתכם: עירניים, מפגינים, מגיבים בטוקבקים, כותבים מיילים לשרים ולחברי הכנסת. נודיע לכם מתי הדיונים ומאוד יעזור אם תגיעו. עמית ואני נוציא בקרוב ניתוח מלא של ההחלטות, בינתיים קבלו תקציר בדמות המכתב ששלחתי ליו"ר המפלגה ולכל מי שקשור בהתנהלות סיעת העבודה סביב התקציב. ומי שרוצה לדעת עוד אי אלו פרטים אזוטריים על עמית (סגנון לבוש, למשל) מוזמן להיכנס.

 

סמינר עובדי קבלן בשדות ים היה מעולה (וגם מהנה ביותר, יש להודות) בקרוב נפרסם באתר את תמלילי ההרצאות ווידאו של הסמינר.

 

השבוע ניסתה נשיאות הכנסת בראשות היו"ר דליה איציק לטרפד דיון במליאה בנושא הצעתו השערורייתית של השר לביטחון פנים אבי דיכטר שלא לחקור ראשי ממשלה מכהנים. גדעון סער ואני ערערנו על כך בוועדת הכנסת. קדימה ניסו להכשיל את הערעור כדי שנושא חקירות אולמרט לא יעלה. גייסנו רוב וכפינו את הדיון. מהדברים שאמרתי לדיכטר במליאה: "... אני מעריכה ומחבבת אותך ואף בטוחה שאתה אדם ישר ונקי כפיים, בשונה מאנשים אחרים שמכהנים לצערי בממשלה הזו. אלא שלפעמים אנשים ישרים ונקיי כפיים נעשים, בלא משים, כלי שרת בידיהם של מי שידיהם פחות נקיות..." לנאומים ולתשובת השר כנסו ולכתבה על כך כנסו.

 

ושי בירן שלנו עוזב אותנו למרבה הצער לטובת לימודי הכלכלה שלו – תחליף אותו מיכל בירן – בוגרת הנוער העובד, התו החברתי, לימודי חינוך ומדע המדינה, פעילה בחוג, ו... אחותו הגדולה. בהצלחה לשניהם ולכולנו.

 

שלכם,

 

שלי יחימוביץ

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית