עבדו עלינו - שר הרווחה, בוז'י הרצוג, הפריט שני מעונות לחוסים
עבדו עלינו
14.8.2007

שלום לכם,

 

בפשטות נאמר: עבדו עלינו.

 

שעה ששר הרווחה דאג שמטה המאבק שלנו נגד הפרטת המעונות לחוסים לא יעשה גלים גדולים מדי, בהבטחה שילחם כמו אריה נגד הפרטת המעונות לחוסים הוא סגר השבוע עם האוצר בדיוק מה שתכנן מלכתחילה - הפרטה של שני מעונות לסיפתח.

 

ידענו שזו התוכנית - אבל האמנו לו כשהכחיש.

 

דנה שני עצמון (חברה ביסו"ד, חברת החוג החברתי-כלכלי, חברת מפלגת העבודה ועובדת סוציאלית) העומדת בראש המטה יחד עם משה סמיה כותבת לכם. הנה דבריה.

 

לכל הפעילים והשותפים שלום,

איך קיוויתי ששלי תכתוב על הניצחון הזעיר שלנו, הראשון אחרי הפריימריס – שהצלחנו לשכנע את בוז'י לא להפריט את המעונות לחוסים (תשעה מוסדות למפגרים הסובלים מבעיות מורכבות שלא יכולים להשתלב בקהילה. 50 מוסדות מופרטים כבר).

ועד אתמול היה נראה שזה מה שהיא תכתוב - כי זה מה שבוז'י סיפר לנו. ואף הוציא הודעה לעיתונות ברוח זו.
אמנם לא בגלל שהוא ראה את האור שהראינו לו והוא מבין שהפרטה מזיקה לאינטרסים שלנו כאזרחים דווקא, אלא כי הוא הבין שני דברים חשובים אחרים: האחד שבאופן מהותי המשרד שלו לא מצליח לפקח בפועל על המוסדות - לא כספית ולא מקצועית ולכן אין לו שום יכולת לדעת מה קורה במוסדות המופרטים, והשנייה - שאנחנו, פעילים רבים מאוד, נושאים אליו את עינינו לראות כיצד יפעל בסוגיה זו ובעוד כמה סוגיות חשובות כמו הקפאת קצבאות הביטוח הלאומי.
ובכן - טעיתי. התבדיתי. כנראה שלא מספיק חשוב לבוז'י ממש לדעת מה קורה עם האנשים במוסדות, וכנראה פקידי האוצר יותר מפחידים מאתנו - פעילי המפלגה, ויש יותר מה להפסיד מולם - מאשר מולנו.

בקיצור - בדיוני הממשלה אתמול הוחלט, בהסכמתו של בוז'י, מה שידענו שמשרד האוצר מתכנן - ששני מוסדות יופרטו כפיילוט. זה קישקוש. הרי יש כבר 50 פיילוטים!... וגם - שקצבאות הבטל"א יוקפאו ועל הדרך גם הפעימה הבאה בחוק שכר המינימום עד ליולי 2008 (שערורייה בפני עצמה בהתחשב שזה חלק מההסכם הקואליציוני שלנו).

בקיצור - עלינו שוב להפשיל שרוולים, ולכתוב, לכתוב ואף לשלוח מכתבים נחרצים המבהירים לבוז'י שאנחנו עוקבים אחרי פעולותיו ולא מרוצים מהן.

זה מפתיע אותי מדי פעם - אבל מהאינטראקציות הקטנות ביותר שיש לי עם האיש, נראה שחשוב לו מאוד מה אחשוב ומה אגיד לשותפי עליו. או יותר בפשטות: האם נצביע עבורו בפריימריס.

 

דנה שני עצמון

 

מצורפים גם מכתב של דנה לבוז'י וכתבה שהתפרסמה אתמול בגלובס.

גם באתר יש הרבה חומר על הנושא. כתבו לו מה אתם חושבים. שלחו לנו עותק מהמכתבים שלכם וגם את תשובת השר.

כתובת הדוא"ל בלשכת השר: advac@molsa.gov.il; מס' הפקס: 02-5666385

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית