קריאה לחברי מפלגת העבודה
קריאה לחברי מפלגת העבודה

6.8.2007

 

שלום חברות וחברים,

 

"בחיים לא הכל שחור ולבן" ו"לכל מטבע יש שני צדדים" הן חוכמות עממיות אשר בבואנו להכריע הכרעה מוסרית מחודדת עלולות לפעמים להפוך למפלטו האחרון של הנבל ה"אובייקטיבי". המתקפה נגד בית המשפט העליון ובייניש היא לא שני צדדים של ויכוח אקדמי אלא ניסיון של אולמרט ושלוחיו למוטט את שלטון החוק בישראל. גם לי כמו לרבים יש ביקורת על בית המשפט העליון, אבל מלחמתו של אולמרט נגד מוסדות שלטון החוק  היא ניסיון להרס מכוון ואגוצנטרי של המוסדות, אשר חוסנם הוא תנאי לקיום הדמוקרטי שלנו כאן. נגד הניסיון הזה מוכרחים להילחם, אחת היא איזה כאב בטן עושה לנו החלטה כזאת או אחרת של העליון... למאמר המלא בבלוג שלי.

 

בישיבת הסיעה שהייתה ביום ה' אופיר, אורית ואני תבענו מאהוד ברק להשמיע קול צלול בעניין הזה, הוא הסכים אתנו ועשה זאת.

 

במכתב הקודם סיפרתי לכם על טיוטת ה"מחליטים" של הממשלה (שהיא הבסיס להחלטות על התקציב ולחוק ההסדרים) והבטחתי שאעביר לכם אותה ברגע שתגיע גם לידי השרים. ובכן – הפתעה! השרים עוד לא זכו לראות את הטיוטה המפלצתית הזאת למרות שב- 12 באוגוסט הם אמורים להצביע עליה... ככה עובד האוצר, כך עובדת הממשלה, כך נחרצים גורלות וכך מתהווים שינויים דרמטיים במשק. במחטף.

 

צוות של המפלגה (שלום מטעם השרים, אורית אבישי ואני מטעם ועדת הכספים) התכנס. שלום הציע שנבחר כמה נושאים שמפלגת העבודה תיאבק עליהם, אורית, אבישי ואני גרסנו שאין טעם במאבק על פירורים כל עוד לא נפרצת הדת הקדושה של השארת הגידול בתקציב על 1.7% בלבד. לקחת מהרווחה ולתת לחינוך? לקחת מהמשטרה ולתת לבריאות? מה עשינו בזה? שיחקנו לידיהם של אולמרט והאוצר? גם בישיבת הסיעה זה היה הקול הדומיננטי – זה, והתביעה לזרוק את חוק ההסדרים לפח ולסרב לדון עליו בכלל.

 

מניסיון אנחנו יודעים שזה מאבק מול הקיר, אבל לא נוותר על הניסיון לפורר את הקיר הזה! אני קוראת לכם להפציץ במיילים את ברק, את השרים ואת הח"כים ולתבוע מהם מאבק אמיתי על העניינים האלה.

 

בשבוע הזה עמית יעשה הדרכה בתל אביב ל"נאמני תוכן" לאתר. כתבו לנו אם אתם מעוניינים להשתתף. ושוב – אנא הפיצו את שמעו של האתר לכל המיילינג ליסט שלכם והזכירו אותו בפורומים השונים באינטרנט ובטוקבקים בתוספת לינק.

 

להתראות -  שלי יחימוביץ

 

להסרה מרשימת התפוצה יש ללחוץ על קישור זה
לעדכון פרטים יש ללחוץ על קישור זה
להעברת ההודעה לחבר יש ללחוץ על קישור זה

 

 

 

מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית