שלום לכם חברות וחברים – סיכומים של שלי יחימוביץ
שלום לכם חברות וחברים – סיכומים של שלי יחימוביץ

‏סימוכין:00643307

‏ירושלים,‏ כ"ח בניסן, התשס"ז

‏15 במאי 2007

שלום לכם חברות וחברים,

 

בחודשים האחרונים הקמנו את "החוג החברתי כלכלי" במפלגת העבודה. מטרת החוג: לכנס יחד את כל מי שסדר היום הסוציאל-דמוקרטי יקר ללבם לכוח אידיאולוגי ופוליטי.

החוג אינו קשור לפריימריס לראשות המפלגה. אנו אומרים: יהא אשר יהא זה שייבחר, אנו נהיה שם כדי לעמוד על כך שהשקפת עולמנו הסוציאל דמוקרטית והציונית, ברוח ערכי תנועת העבודה, לא תיזנח ותהיה חלק מסדר היום של המפלגה: בממשלה, בכנסת, במוסדות ובסניפים.

לחוג הצטרפו כבר יותר מ- 600 חברי מפלגה, והוא אושר רשמית בלשכת המפלגה.

כנס היסוד אשר התקיים במפלגה בחודש מרץ זכה להצלחה רבה והשתתפו בו כ- 400 איש.

לפני מספר ימים, בניצוחו של החוג, חברו יחד ארגונים חברתיים רבים, תנועות נוער ובראשן הנוער העובד והלומד, הקיבוצים, ועוד – למבצע ארצי של החדרה למודעות של חוק הזכות לעבודה בישיבה. פשטנו על שלושים מרכזי קניות בארץ ובדקנו את אכיפת החוק אשר חוקקתי יחד עם חברים מכל סיעות הבית.

כעת אנו בעיצומו של מאבק נגד הפרטת המוסדות לחוסים, ןכבר זכינו להצלחה כאשר השר יצחק הרצוג הודיע כי יקפיא בינתיים את ההפרטה.

עוד משימות ואירועים רבים לפנינו, ואנו נשמח לעדכנכם בהרחבה על פעילות החוג.

אם ברצונכם לקבל ממני דווחים על עבודתי הפרלמנטרית, או להצטרף לחוג ולקבל עדכונים שוטפים, כתבו לנו למייל המופיע בתחתית הדף  וציינו גם מקום מגורים ותחומי עיסוק ואנו נשמח לפתוח מולכם ערוץ קשר פורה.

לפני כמה ימים נפתח כנס הקיץ של הכנסת, ואני מצרפת את דוח הפעילות הפרלמנטרית שלי בכנס החורף שהסתיים. עבודה רבה לפנינו, ואני מקווה לשיתוף פעולה פורה עמכם, שיתוף אשר יאפשר התחדשות, בניה ואופטימיות.

 

שלכם,

שלי

 

 

סיכום כנס החורף של ח"כ שלי יחימוביץ':

100% נוכחות, חקיקה נרחבת, קידום משמעותי של זכויות עובדים

 

בכנס החורף של הכנסת הניחה ח"כ יחימוביץ' 36 הצעות חוק, רבות מהן קודמו (אף מעבר למכסת החקיקה המוגבלת השמורה לח"כ בקואליציה). 8 הצעות חוק קיבלו תמיכת ממשלה ועברו בקריאה טרומית. בהן: המשך תשלום קצבאות לחצי שנה לחד הוריות אשר יצאו לעבודה, אחריות מזמין שרותי קבלן לזכויות עובדים, חיוב מעסיק במתן תלוש שכר מפורט במועד, עידוד טוהר המידות בשרות הציבורי, "חוק הטיפים" ועוד.

בקריאה ראשונה עברו שני חוקים: הארכת חופשת לידה, וחוק הגנה על עובדים חושפי שחיתויות.

שלוש הצעות חוק עברו את כל שלבי החקיקה ונכנסו לספר החוקים: חוק הזכות לעבודה בישיבה ("חוק הקופאיות"), חוק הבזק אשר איפשר המשך שידורי החדשות בכבלים, והחוק  להשעיה מיידית מכהונה של ח"כ אשר הורשע בעבירה שיש עימה קלון.

כמו כן היו לח"כ יחימוביץ' 80 שאילתות, הצעות לסדר, דיונים מהירים ונאומים במליאה.

המליאה כונסה לדיון מיוחד בהשתתפות רה"מ, אחרי שח"כ יחימוביץ' אספה 40 חתימות ח"כים לדיון על העדר שר רווחה ומדיניות משרד הרווחה.

במהלך כנס החורף טיפלו ח"כ יחימוביץ' ועוזריה בכאלפיים פניות ציבור.

נרשמו הישגים נוספים רבים, הנה כמה מהם:

·         25 מיליון שקלים הועברו מהאוצר למשרד התמ"ת לצורך אכיפת חוקי עבודה (שר התמ"ת הודה על כך לח"כ יחימוביץ' בועדת הכספים).

·         משרד מבקר המדינה פתח בחקירה נרחבת של רישוי חברות שמירה ואבטחה נוכח הניצול המתמשך של עובדי החברות האלה. עוד שתי בדיקות שהחליט משרד המבקר לקיים לבקשתה: מעבר בכירים בשרות הציבורי לחברות פרטיות, ותנאי ההעסקה של קלדניות הדואר.

·         ביוזמתה של ח"כ יחימוביץ' ובתאום עמה מבצע החשב הכללי באוצר ד"ר ירון זליכה ביקורת רוחבית על התקשרויות משרדי ממשלה עם חברות שמירה ונקיון, כדי להילחם בהפרת זכויות עובדים. חברת "מודיעין אזרחי" כבר אולצה בשל כך להחזיר מליוני שקלים לעובדיה.

ענייניהן של קבוצות רבות של עובדים וגמלאים מטופלות ומקודמות בידי ח"כ יחימוביץ' בועדות הכנסת, בעיקר בועדת הכספים: קלדניות הדואר, דיילות, שומרים ומאבטחים, עובדי בז"ן, תע"ש, אל על, מורות, עובדים זמניים ברש"ת, והרשימה עוד ארוכה. סעיפים רבים הפוגעים בגמלאים ובאוכלוסיות חלשות נמחקו מחוק ההסדרים בזכות פעילות אינטנסיבית שלה.

ח"כ יחימוביץ' פרסמה מסמך מקיף, "אכיפה תחלץ מעוני" ובו אבני דרך לחקיקה ולהגברת אכיפה למאבק בתופעה המתרחבת של עובדים עניים. המסמך נכתב בשיתוף עם האוצר, התמ"ת, ההסתדרות, המעסיקים וארגוני זכויות עובדים, והוא מהווה מתווה ערכי ומעשי לעבודה הפרלמנטרית.

 

לח"כ יחימוביץ' הייתה 100% נוכחות בכנסת בכנס זה, כמו גם בכנס הקודם.

 


מסמכים חדשים באתר המחלקה הפוליטית